kauza napadeného studenta

VIDEO: Policista dal facku zadrženému studentovi. K odsouzení to nestačilo

, NOVÉ

Témata: ,

V pondělí pražský obvodní soud rozhodl v kauze mladíka, kterého měli napadnout policisté na služebně. Soud zprostil jednoho z policistů viny a druhého předal k posouzení ministerstvu vnitra, kvůli podezření na kárné provinění. Redakce Echo24 získala záznam, na němž je vidět napadení zadrženého, spoutaného studenta. Na videu je zřetelně vidět, jak policista narazí do sedícího studenta tělem a následně mu uštědří facku. Podle studenta ho měli policisté mimo záznam i škrtit. 

Incident se stal 31. března 2016, den poté, co z Prahy odjela oficiální státní delegace čínského prezidenta Si Ťin-Pchinga. Mladík, který s kamarády odcházel z Riegrových sadů, začal vykřikovat na hlídku policistů a vojáků, že by se měli za zásahy v souvislosti s návštěvou prezidenta stydět. Obžalovaní policisté tvrdí, že jim vulgárně nadával, což si myslí i soudkyně Iva Fialová. Proto ho prý legitimovali a nakonec spoutali. Mysleli si, že vyndává z kapsy zbraň, ačkoliv to byl telefon.

Na služebně ho poté měl policista Martin Kopp škrtit, což se podle soudu neprokázalo. Případ dalšího policisty Jana Nekvapila, který podle obžaloby dal mladíkovi dvě facky, předal soud k posouzení ministerstvu vnitra, mohlo by jít o kárné provinění. Obžalovaní tvrdí, že muži nic neudělali.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Policista při čínské návštěvě uhodil chlapce, soud ho však zprostil viny

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.