1 Rodičovství homosexuálů

Salvini vystoupil proti homosexuálním párům, vadí mu nárok na rodičovství

, NOVÉ

Témata: ,

Italský ministr vnitra Matteo Salvini vystoupil v katolickém deníku proti tomu, aby oba členové homosexuálních párů měli stejný nárok na rodičovství dítěte. Řekl, že nařídil změnit formulaci žádosti o průkaz totožnosti nezletilých tak, aby se oba členové dvojice stejného pohlaví už nemohli prohlásit za rodiče dítěte. Jeho pokyn se ale patrně příčí platným zákonům a soudním výnosům, napsal v pátek deník La Repubblica. Na webovém formuláři italského ministerstva vnitra se Salviniho nařízení zásadně neprojevilo.

„Dozvěděl jsem se, že na webu ministerstva vnitra jsou v žádosti o elektronický průkaz totožnosti (pro nezletilé) kolonky ‚rodič 1‘ a ‚rodič 2‘. Ihned jsem nařídil změnu webu a znovu zavést vymezení ‚otec‘ a ‚matka‘ – je to jen malý krok, ale učiním na ministerstvu vnitra vše, co ústava umožňuje. Budu bránit přirozenou rodinu, která je založena na svazku muže a ženy,“ řekl Salvini v rozhovoru s internetovým katolickým deníkem La Nuova Bussola Quotidiana.

Formulář na stránkách italského ministerstva vnitra se i přes Salviniho nařízení zásadně nezměnil. Původní kolonky nahradil neutrální výraz ‚rodiče‘, upozornil list La Repubblica.

V minulosti některé soudy a radnice přiznaly rodičovský status druhému z páru stejného pohlaví, pokud měl jeho partner či partnerka dítě z předchozího vztahu. To ovšem není zakotveno v národním právu.

V Itálii není povoleno náhradní mateřství a dvojice stejného pohlaví nemohou adoptovat děti. Schválení náhradního mateřství a „podobných děsů“ nynější vláda nezvažuje, řekl ministr vnitra.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Italský ministr vnitra Salvini nařídil omezit služby azylantům

Italský ministr vnitra Salvini slibuje sčítání Romů. Ty bez dokladů deportuje

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.