S rouškami od vlády přišel i leták na náhrobní kameny

NÁZORY ČTENÁŘŮ

S rouškami od vlády přišel i leták na náhrobní kameny
Andrej Babiš mezi seniory. Foto: Facebook/Andrej Babiš
2
Názory čtenářů

Eva Kolmanová

Před několika okamžiky mi Česká pošta doručila bílou obálku A5 formát, ve které jsem nalezla 5 ks volně ložených těch nejobyčejnějších světle modrých roušek, které si lze pořídit u kteréhokoli vietnamského obchodníka kdykoliv a k tomu JEDNU zabalenou roušku čínské provenience, kterou mám chuť hodit do kamen rovnou.

Když pominu ponižující zařazení do kategorie DŮCHODCE ačkoliv stále naplno pracuju (a budu, dokud neumřu, protože prostě chci a z důchodu nepřežiju), to nejvíc smutné je gigantické divadlo kolem tohoto rozesílání roušek, které bych označila jako „vlk se nenažral a koza je bezbranná“.

A k dovršení této tragikomické záležitosti jsem spolu s obálkou obdržela i regionální reklamu na náhrobní kameny.
A k dovršení této tragikomické záležitosti jsem spolu s obálkou obdržela i regionální reklamu na náhrobní kameny. Foto: Eva Kolmanová

Důchodci ve své většině jsou svéprávní rozumní lidé, pro které je toto PŘEDSTÍRÁNÍ POMOCI naprosto urážlivé. A když navíc pomyslím na všechny ty lidi, kteří museli v rámci této trapné akce přes noc někde skládat obálky, a kolik šílených prostředků se do toho asi vložilo, tak mi je doopravdy na nic.

Co udělat, abychom si toto nenechali líbit? Mám v živé paměti totalitu s jejími nesmyslnými akcemi, na které jsme jako studenti museli chodit atd. To už je to zase tady? Totalita blbosti? Fakt si vláda myslí, že CHLÉB A HRY je to jediné, co národ žádá?

A k dovršení této tragikomické záležitosti jsem spolu s obálkou obdržela i regionální reklamu na náhrobní kameny!

To fakt nemá chybu.

Autorka je akademická malířka a restaurátorka.