1 Manželka velvyslance v Izraeli

Nová práce pro Stropnickou? Herečka má zájem o post v Jeruzalémě

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Z herecké dráhy možná na čas odstoupí herečka Veronika Stropnická (rozená Žilková). Podle iRozhlasu uvažuje totiž o tom, že začne pracovat v Českém domě v Jeruzalémě, který bude na podzim otevřen. V Izraeli totiž bude mít nový post její manžel, herec a bývalý ministr Martin Stropnický (ANO), který na podzim převezme funkci velvyslance. Stropnická nejprve svůj zájem o tuto práci popřela, později však řekla, že ještě není rozhodnutá.

Zjištění serveru iRozhlas.cz pochází od Českých center, pod které nová instituce spadá. Stropnická nejprve serveru iRozhlas.cz řekla, že o ničem neví. Později však své vyjádření pozměnila. „O celé situaci ještě nejsem rozhodnutá, takže vám nemohu poskytnout odpovědi,“ řekla herečka.

Stropnická se podle generálního ředitele Českých center Ondřeje Černého uchází o pozici programového koordinátora, která je na dílčí úvazek. „V této chvíli se jedná o obsazení dvou pozic pro ČDJ (Český dům v Jeruzalémě – pozn. red.), a to zaměstnance pro výkon administrativy a programového koordinátora. Na tyto pozice nebude vypisováno výběrové řízení. Potvrzujeme, že jedním z kandidátů na post programového koordinátora je Veronika Žilková,“ řekl Černý pro iRozhlas.cz

Český dům v Jeruzalémě oficiálně otevře na podzim prezident Miloš Zeman, který na konci listopadu navštíví Izrael. Sídlit v něm budou i agentury CzechTourism a CzechTrade. Zeman chce, aby se české velvyslanectví z Tel Avivu přesunulo právě do Jeruzaléma. Otevření Českého domu by tak mohlo být prvním krokem.

Stropnická (rozená Žilková) je divadelní, televizní a filmovou herečkou. Vystupovala například na půdě Národního divadla a Činoherního klubu. Později se přesunula do Divadla na Vinohradech, kde byl uměleckým šéfem její manžel Martin Stropnický. Ten si herečku vzal za manželku v roce 2008. Jedná se o Stropnického druhé manželství, Žilkové už třetí.

Stropnický dosud zastával posty ve vládě Bohuslava Sobotky a 1. vládě Andreje Babiše. V Sobotkově vládě plnil funkci ministra obrany, v Babišově se přesunul na ministerstvo zahraničí. V roce 1998 již navíc zastával post ministra kultury. Post velvyslance pro něj nebude nic nového, neboť již stejnou funkci plnil v Portugalsku, Itálii a Vatikánu.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Stropnický už nebude ministrem. Stane se velvyslancem v Izraeli

RendererException: Unable to render template "/views/partials/components/jarvis/_tydenikinarticle.ftl". ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.