1 Manželka velvyslance v Izraeli

Nová práce pro Stropnickou? Herečka má zájem o post v Jeruzalémě

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Z herecké dráhy možná na čas odstoupí herečka Veronika Stropnická (rozená Žilková). Podle iRozhlasu uvažuje totiž o tom, že začne pracovat v Českém domě v Jeruzalémě, který bude na podzim otevřen. V Izraeli totiž bude mít nový post její manžel, herec a bývalý ministr Martin Stropnický (ANO), který na podzim převezme funkci velvyslance. Stropnická nejprve svůj zájem o tuto práci popřela, později však řekla, že ještě není rozhodnutá.

Zjištění serveru iRozhlas.cz pochází od Českých center, pod které nová instituce spadá. Stropnická nejprve serveru iRozhlas.cz řekla, že o ničem neví. Později však své vyjádření pozměnila. „O celé situaci ještě nejsem rozhodnutá, takže vám nemohu poskytnout odpovědi,“ řekla herečka.

Stropnická se podle generálního ředitele Českých center Ondřeje Černého uchází o pozici programového koordinátora, která je na dílčí úvazek. „V této chvíli se jedná o obsazení dvou pozic pro ČDJ (Český dům v Jeruzalémě – pozn. red.), a to zaměstnance pro výkon administrativy a programového koordinátora. Na tyto pozice nebude vypisováno výběrové řízení. Potvrzujeme, že jedním z kandidátů na post programového koordinátora je Veronika Žilková,“ řekl Černý pro iRozhlas.cz

Český dům v Jeruzalémě oficiálně otevře na podzim prezident Miloš Zeman, který na konci listopadu navštíví Izrael. Sídlit v něm budou i agentury CzechTourism a CzechTrade. Zeman chce, aby se české velvyslanectví z Tel Avivu přesunulo právě do Jeruzaléma. Otevření Českého domu by tak mohlo být prvním krokem.

Stropnická (rozená Žilková) je divadelní, televizní a filmovou herečkou. Vystupovala například na půdě Národního divadla a Činoherního klubu. Později se přesunula do Divadla na Vinohradech, kde byl uměleckým šéfem její manžel Martin Stropnický. Ten si herečku vzal za manželku v roce 2008. Jedná se o Stropnického druhé manželství, Žilkové už třetí.

Stropnický dosud zastával posty ve vládě Bohuslava Sobotky a 1. vládě Andreje Babiše. V Sobotkově vládě plnil funkci ministra obrany, v Babišově se přesunul na ministerstvo zahraničí. V roce 1998 již navíc zastával post ministra kultury. Post velvyslance pro něj nebude nic nového, neboť již stejnou funkci plnil v Portugalsku, Itálii a Vatikánu.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Stropnický už nebude ministrem. Stane se velvyslancem v Izraeli

Z nového čísla Nakonec zvýší daně. Babišovi došly zdroje, přesto občanům dál slibuje miliardy

Echo týdne: Trump, Petříček a sníh ● Komentář: Vysoké mzdy zastavily průmysl ● Svět: Pekelný festival v Karibiku ● Recenze: Z časů, kdy to měli rádi horké

Rozpadají se nám těla i duše Neumíme lidi vracet do života, říká Pavel Kolář
Zelená školačka Kdo podnítil mezinárodní hnutí záškoláků?
,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.