Advokátka Samková se pustila do seriálu Most! Kritizovala vymyšlenou „Snědou tíseň“

Fiktivní Snědá tíseň

Advokátka Samková se pustila do seriálu Most! Kritizovala vymyšlenou „Snědou tíseň“NOVÉ
"I ty můžeš být Snědá tíseň" Foto:

FOTO: Facebooková stránka Most!

2
Domov
Echo24
Sdílet:

Advokátce a aktivistce Kláře Samkové se nelíbí zpracování organizace Snědá tíseň v populárním komediálním seriálu Most! Podle ní je její činnost v pořadu velmi vzdálená realitě a člověk znalý problematiky „má pak jediné dilema, jestli se smát, či brečet“. Uživatelé na sociálních sítích ale upozorňují, že organizace Snědá tíseň je kompletně smýšlená a společně s celým seriálem také značně nadsazená.

V seriálu Most! si organizaci Snědá tíseň vymyslí Franta a Luďan, aby unikli hněvu skupinky Romů. První z postav jim napovídá, že Luďan je koordinátorem fiktivního uskupení, které má Romům pomáhat, a své vyprávění dvojice podpoří vytvořením stránky na Facebooku a vytištěním letáčků.

Samkové se ale zpracování fiktivní organizace v komediálním seriálu nelíbilo, protože moc neodpovídá realitě. „Tak jsem čekala, jestli to autoři Most!u ustojí a tenhle seriál, který měl v prvních dvou až třech dílech našlápnuto na otevření celospolečenského tématu opravdu neotřelým způsobem, se změní či nezmění v agitku. V šestém díle definitivně padla,“ načala svou myšlenkou Samková. 

„Způsob, jakým je popisována úžasná činnost ‚Snědé tísně‘, je natolik vzdálen realitě, že člověk znalý dané problematiky má jen jediné dilema – zda se má smát, nebo brečet… Takže gratuluju. Opět se to NEpovedlo,“ napsala v únoru na své facebookové stránce.

Facebookový profil smýšlené Snědé tísně, kterou filmaři zprovoznili pro potřeby natáčení, již vyhledali fanoušci seriálu a zasypávají ji vtipnými komentáři i slovy podpory. Nyní stránku sleduje přes 35 tisíc lidí.

Seriál Most!, který za současným zvýšeným zájmem o město stojí, přilákal k obrazovkám miliony diváků. Popularity využívají i obchodníci. Například portál Slevomat nabízí akci na pivo a utopence v restauraci Severka, kde se část seriálu odehrává.

Sever Čech se díky seriálu dostal i do hledáčku poslanců, kteří se v rámci jednání sociálního a zdravotního výboru podívali i do vyloučených lokalit, včetně nechvalně proslulého sídliště Chanov. „Právě Most! je dnes díky úspěšnému seriálu jedno z nejznámějších měst v Česku. To, co na televizní obrazovce vypadá zábavně, je ale pro někoho denní realita. Našim úkolem by mělo být situaci změnit,“ uvedla po jednání v severních Čechách poslankyně za ODS Veronika Vrecionová.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Most! a zase Most! Do Chanova se vypravili poslanci, chtějí řešit sociální dávky i ničení majetku

V Mostě chtěl bydlet každý, a za deset let už nikdo

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov
×

Podobné články