Policie kvůli spirále vražd přehodnotila sebevraždu milionáře. Zbavil se ho jeho syn

Policie kvůli spirále vražd přehodnotila sebevraždu milionáře. Zbavil se ho jeho synNOVÉ
Dellen Millard Foto:

FOTO: Důkazní materiál/fotografie z mobilu Dellena Millarda

Panorama

SPIRÁLA VRAŽD

zd Echo24

Zvláštní spleť tří zdánlivě nesouvisejících úmrtí vedla vyšetřovatele k odhalení šest let staré vraždy, která byla původně uzavřena jako sebevražda. Kanadského milionáře a majitele aerolinek Wayna Millarda zastřelil jeho syn Dellen, který tak přišel ke značnému dědictví, informuje server BBC.

Dellen Millard vypověděl v roce 2012 polici, že jeho otec trpěl depresemi a měl potíže s alkoholem. „Nesl si s sebou celý život nějaké hluboké trápení, o kterém jsem nic nevěděl. Nikdy mi o tom nechtěl nic říct,“ řekl po smrti svého otce. Policie tehdy případ uzavřela jako sebevraždu.

Po šesti letech soud konstatoval, že se jednalo o vraždu, za kterou je zodpovědný právě Dellen Millard, který svého otce střelil ve spánku do hlavy. Podle žalobců tak chtěl ochránit své dědictví, které by se zmenšilo kvůli plánovaným investicím.

První vražda a podivná smrt kvůli automobilu

Spirálu vyšetřování, která nakonec vedla k vyšetření smrti milionáře, odstartovalo šest měsíců poté zmizení Tima Bosmy, dvaatřicetiletého obyvatele kanadského města Hamilton, který nechtěl nic víc, než prodat svůj nákladní automobil. Na jeho inzerát odpověděl právě Dellen Millard se svým kamarádem Markem Smichem a navrhli prodejci, aby s nimi jel na testovací jízdu. Z té už se Tim Bosma nikdy nevrátil. Jeho zakrvavené auto pak policie nalezla na pozemku matky Dellena Millarda.

Pátrání nakonec dovedlo policisty ještě dál do minulosti. Zřejmě první vražda, kterou Millard spáchal, se odehrála tři měsíce před smrtí jeho otce. Tehdy zmizela studentka Laura Babcock, která se podle všeho zapletla do milostného trojúhelníku mezi Dellena Millarda a jeho tehdejší přítelkyni. Millard údajně slíbil, že ji „odstraní z našeho života“.

Její tělo, stejně jako tělo Tima Bosmy se nikdy nenašlo. Podle policie je nejpravděpodobnější, že byli zastřeleni a jejich těla spálena.


Čtěte dále: „Královna Snapchatu“ jde na 14 let do vězení. Natáčela umírajícího přítele, ubodal ho její milenec

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články