Němečtí poslanci bez nožů. V Bundestagu zakážou zbraně

Zákaz zbraní

Němečtí poslanci bez nožů. V Bundestagu zakážou zbraněNOVÉ
Svět

Echo24

V německém Spolkovém sněmu doposud neplatila žádná omezení ani bezpečnostní opatření ohledně zbraní, to se však nyní změní. Server Deutsche Welle v pátek publikoval zprávu o tom, že zbraně se v Bundestagu celoplošně zakážou. Je to reakcí na nedávná bezpečnostní pochybení a především pozdvižení vyvolané poslancem Alternativy pro Německo (AfD), u něhož nalezli nůž. Magazín Der Spiegel napsal, že zaměstnanci parlamentu mohli do nynějška do práce nosit nože až 12 centimetrů dlouhé.

Bezpečnostní pracovníci proto připravují změnu interních nařízení, která by podle novin z mediálního domu RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND) měla vstoupit v platnost 10. dubna. „Není dovoleno přinášet zbraně, munici, výbušniny, výbušné látky, nebezpečné nástroje,“ stojí nově v regulích.

Mezi zakázanými zbraněmi jsou dále vedle "nožů jakéhokoli druhu" jmenovány mimo jiné luky, kuše, šípy, praky a katapulty. Dále hračky v podobě zbraní a imitace zbraní, omamující prostředky a spreje.

Návštěvníci a novináři se musí při vstupu do parlamentu podrobit prohlídce, v posledních měsících se však v bezpečnostních opatřeních Bundestagu objevily mezery. V březnu se neznámé osobě podařilo proniknout do objektu, když se vmísila do skupinky zákonodárců, chvíli trvalo, než ji ochranka zadržela.

A v únoru pak našli nůž u poslance AfD, přihodilo se to na návštěvě u prvního místopředsedy Evropské komise Franse Timmermanse v Bruselu. Místní strážci poslanci nůž zabavili, muž se bránil tím, že doma u vchodu do Spolkového sněmu zbraň vždy odevzdává.

Čtěte také: Proti příliš tvrdému postupu vůči dieselům. Spolkový sněm se vložil do šílenství kolem emisí

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.