1 VNITROSTRANICKÉ VOLBY

Petříček míří dál do vedení ČSSD. Získal nominaci pražských delegátů na místopředsedu strany

, NOVÉ

Témata: , , ,

Pražská sociální demokracie na krajské konferenci zvolila jako kandidáta na místopředsedu strany ministra zahraničí Tomáše Petříčka. Hlasovala pro něj drtivá většina delegátů. Sdělil to mluvčí pražské ČSSD Radek Hlaváček. Sociální demokraté budou volit ještě předsedu KVV a delegáty, kteří budou pražskou buňku zastupovat na celostátním sjezdu.

„Děkuji za svou dnešní nominaci pražské organizaci jako kandidáta na místopředsedu ČSSD. Teď si tu důvěru chci odpracovat,“ napsal Petříček v SMS zprávě.

„Mám radost, že se pražská sociální demokracie jednoznačně postavila za Tomáše Petříčka. Naše strana potřebuje ve svém čele osobnosti, jako je on. Svoji prací ve vládě i dosavadní činností v ČSSD prokázal, že je schopen nalézt pro naši stranu ztracené voliče a prezentovat novou tvář české demokratické levice,“ napsal předseda pražské ČSSD Petr Pavlík.

Pro Petříčka hlasovalo podle Hlaváčka téměř 93 procent delegátů. Petříček se stal minstrem zahraničí loni v říjnu poté, co ČSSD ustoupila Zemanovi a vzdala se nominace europoslance Miroslava Pocheho, kterého prezident odmítal.

Pražské sociální demokraty čeká ještě volba předsedy KVV, kdy jedinou nominaci získal dosavadní předseda Pavlík. Zároveň musí ještě zvolit své zástupce na celorepublikový sjezd strany, který se bude konat zhruba za dva měsíce.


Čtěte dále: Čínský velvyslanec byl u Kubery a Petříčka. Chybu prý udělaly obě strany

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.