1 AGRESIVNÍ KOCOUR

Kocour terorizuje okolí, útočí na dospělé i děti. Švýcarské úřady ho chtějí zadržet

, NOVÉ

Témata: , , ,

Švýcarské úřady řeší bizarní pohromu. Občany v obci Fontenais v kantonu Jura už několik týdnů terorizuje místní kocour. Útočí na děti, na ostatní kočky a nebojí se napadat ani dospělé. Navíc si bez skrupulí označuje své nové území. Úřady se proto rozhodly zakročit a zvířecího výtržníka polapit. Po chycení ho nejspíš čeká kastrace. Informují o tom švýcarská média.

Během měsíce stihl pokousat dva lidi a těžce zranit další kočku. Na svém kontě má i útoky a škrábance na tělech řady dalších lidí poté, co jim vnikl do domu. Dále spáchal řadu útoků na děti, na které prskal a skákal, řekl pracovník místní asociace na ochranu zvířat, která má za úkol kocouřího záškodníka chytit, švýcarské rozhlasové stanici RFJ.

Polapení chlupatého zlouna ale nebude snadný úkol, pohybuje se na zhruba 12 kilometrech čtverečních. Fotografii „útočníka“ zaslaly úřady všem obyvatelům tisícové obce ve snaze nalézt jejího majitele. Potíž je totiž v tom, že asociace na ochranu zvířat nemůže kocoura, který se pohybuje ve veřejném prostoru, jen tak sebrat a vykastrovat, pokud je tu možnost, že by se o jeho vlastnictví někdo ozval.

Jestli se však majitel neozve do konce dubna, kocour podstoupí kastraci a bude mu nalezen nový domov. „Tento druh agresivního chování u kočky je ohrožením pro veřejnost,“ řekl podle švýcarského serveru 20min.ch jeden z veterinářů kantonu. 


Čtěte dále: CNN poskytne svou značku pro vznik zpravodajského kanálu CNN Prima News v Česku

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.