Výživné pro dceru. Soud bude znovu zkoumat majetkové poměry Paroubka

rozvodový soud

Výživné pro dceru. Soud bude znovu zkoumat majetkové poměry ParoubkaNOVÉ
Petra a Jiří Paroubkovi na ilustrační fotografii Foto:


 

Domov

vt Echo24

Městský soud v Praze 5 ve středu rozhodl v rozvodovém sporu o dítě expremiéra a nynějšího kandidáta do Senátu Jiřího Paroubka a jeho manželky Petry. Jejich dcera Margarita zůstane v péči matky. Pokud jde o výživné, případ se vrátí zpět k obvodnímu soudu, který má pečlivě přezkoumat majetkové poměry Jiřího Paroubka.

K soudnímu jednání přišla jen Petra Paroubková, někdejšího premiéra zastoupil právní zástupce. Paroubek se dříve odvolal, protože by rád měl svou dceru Margaritu ve střídavé péči. Soud nicméně nakonec rozhodl ve prospěch matky s tím a potvrdil tak verdikt soudu první instance.

Co se ovšem týče výživného pro dceru ve výši 10 000 Kč, Městský soud v Praze 5 navrátil celou věc k prvoinstančnímu soudu a uložil mu, aby pečlivě přezkoumal majetkové poměry Jiřího Paroubka. „Zde soud neshledává předpoklady pro konečné rozhodnutí, neboť soud prvního stupně v podstatě rezignoval na zjištění základních skutečností, které jsou k rozhodnutí o výživném nezbytné,“ vysvětloval podle serveru Blesk.cz soudce.

„Vítám toto rozhodnutí, protože se dozajista vyvrátí vylhaná argumentace mé budoucí bývalé ženy ohledně údajných ilegálních příjmů,“ napsal Paroubek médiím. V této souvislosti připomenul slova mluvčí státního zastupitelství v Praze 5, která po výslechu Petry Paroubkové na Policii ČR řekla, že „v žádném případě nebyly zahájeny úkony trestního řízení“.

Obvodní soud pro Prahu 5 musí také řešit výživné pro samotnou Paroubkovou. Ta po svém manželovi požaduje 150 tisíc korun měsíčně s tím, že vychází z výše jeho příjmů. Takovou částku ale Paroubek odmítá a označil ji za přemrštěnou.

Petra Paroubková v rozhovoru pro TV Seznam uvedla, že Paroubek dostával milionové částky, které nechodily přes bankovní účet. Když bývalý premiér musel vysvětlovat, kde se vzalo 3,5 milionu korun v amerických dolarech, které pak záhadně zmizely z bankovního sejfu, nepřímo obvinil právě Paroubkovou. Ta k sejfu měla údajně rovněž přístup. „Buď jsem to vzal já, nebo to vzala moje budoucí bývalá žena. Duch svatý to asi nebyl,“ uvedl Paroubek.

Čtěte také: Paroubek vysvětloval miliony v trezoru a jejich zmizení. Nepřímo obvinil manželku

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.