1 Konec urážek?

Nebudeš nadávat, nebo se s tebou zřítí letadlo, slyšel prezident od Boha

, NOVÉ

Témata: , ,

Filipínský prezident Rodrigo Duterte slíbil, že už nebude tolik nadávat. Stalo se tak poté, co k němu podle jeho slov promlouval sám Bůh při cestě z Japonska a pohrozil mu, že pokud se nepolepší, letadlo se s ním zřítí. Prezident to řekl ihned po přistání v městě Davao, informuje BBC.

„Slyšel jsem hlas, který mi řekl, abych okamžitě přestal nadávat, nebo letadlo spadne. Tak jsem slíbil, že přestanu,“ sdělil Duterte na letišti novinářům. „Kdo to byl? Samozřejmě Bůh,“ dodal.

Dutertovi neomalené řeči jsou zaměřeny především na Západ. Baracka Obamu označil za „zku**ysyna“, Evropská unie je podle něj pokrytecká a vyhrožoval, že Filipíny opustí OSN. Dokonce tvrdil, že by rád nechal zavraždit asi tři miliony drogově závislých, kdy jako příměr použil likvidační praxi Adolfa Hitlera.

Duterte byl sice zvolen v převážně katolickém státě, ovšem spíše než pro křesťanské hodnoty je znám díky častým nadávkám. Ovšem poté, co slíbil Bohu svoji nápravu vidí dosah na celou zemi. „Slib Bohu znamená příslib pro všechny Filipínce,“ řekl Duterte.

Nedávno filipínský prezident oficiálně vypověděl spojenectví se Spojenými státy a rozhodl se vylepšovat vztahy s Čínou. Při jeho návštěvě Pekingu řekl, že se země dohodly na řešení sporů v Jihočínském moři.

Čtěte také: Nechal bych zabít tři miliony drogových dealerů, trvá na svém Duterte

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.