1 DALŠÍ INTERVENCE ČNB

ČNB v září utratila za intervence na 100 miliard korun

, NOVÉ

Témata: , , ,

Česká národní banka v září pokračovala v intervencích proti posilující koruně, když na devizovém trhu utratila 99,5 miliardy korun za nákup eur. Jde o třetí nejvyšší objem za jeden měsíc od zahájení intervencí v listopadu 2013.

Vyplývá to z údajů o devizových obchodech, které v úterý ČNB zveřejnila. Více utratila ČNB za intervence jen při zahájení intervencí v listopadu 2013, a to přes 200 miliard korun, a pak v loni srpnu, kdy nakoupila eura za 101 miliard korun.

Režim devizových intervencí centrální banka zahájila v listopadu 2013 s cílem oslabit korunu a držet její kurz poblíž 27 Kč/EUR. Od té doby do konce letošního září intervenovala v objemu zhruba 691 miliard korun.

Připravujeme podrobnosti.

Čtěte také: ČNB bude pokračovat v intervencích, rozhodla bankovní rada

ČNB bude po ukončení intervencí čelit velkému tlaku spekulantů

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.