1 NÁZORY ČTENÁŘŮ

Co víme o panu Babišovi? Je to kariérista a prospěchář

Témata:

Je vskutku nepochopitelné, že po tolika nevysvětlených případech je pan Andrej Babiš stále v čele subjektu, který se, zdá se úspěšně, uchází o přízeň voličů. Mnoha jiným politikům se daleko menší prohřešky, často později vyvrácené nebo vysvětlené, staly osudnými. Média jsou plná rozborů, jak to či ono bylo, co je nebo není pravda. Možná by ale stálo za rozbor, kdo vlastně je pan Babiš, jaké jsou pohnutky a motivy jeho činů. Nejsem psychiatr nebo jinak odborně vzdělaný člověk a také nevím, zda už někdo jiný podobný rozbor nenapsal. Ale co vlastně o panu Babišovi víme?

Pan Babiš byl členem Komunistické strany Československa. Ale asi žádný přesvědčený straník nebyl. To by byl členem komunistické strany dodnes. Hned jak se to nehodilo do krámu, z partaje vystoupil. Jak víme, zvláště po čistkách za rok 1968 v době normalizace bylo členství v KSČ předpokladem pro vykonávání řady povolání a zastávání mnoha funkcí. Z prospěchářství a kariérních důvodů lidé uměli ohnout páteř, názory a svědomí. A ještě si to omlouvali, že přeci na tu funkci mají schopnosti, tak proč kvůli nějaké morálce o tu příležitost přijít, komunisti tu jsou nafurt, a navíc, když to nevezmu já, vezme to nějaká svině nebo blb.

Pan Babiš je evidovaný spolupracovník STB,a bude jím, dokud to nějaký soud nevyvrátí. Ale asi to žádný přesvědčený udavač nebyl. Řekl si, že prostě z podpisu spolupráce budu mít prospěch, můžu se podívat do světa, tak proč to nepodepsat. Stejně jim nic závažného donášet nebudu. Koho by napadlo, že se to jednou obrátí, a někdo ty spisy vytáhne na světlo boží.

Heslem socializmu bylo: Kdo nekrade, okrádá vlastní rodinu. Pan Babiš si toto heslo přenesl i do kapitalismu a v případě Čapího hnízda ho dotáhl do doslovné dokonalosti. Získat dotaci 50 milionů se přece hodí, je to prospěšné, a navíc nebude potřeba si tolik půjčovat v bance. Chce to jen trochu si upravit pravidla, zapojit do dotační hry členy rodiny i z prvního manželství, a výsledek se dostavil. Koho by napadlo, že si toho někdo všimne v době, kdy bude pan Babiš mimo jiné hlavním bojovníkem proti dotačním podvodům.

Podobné je to s korunovými dluhopisy. Není to zrovna košer, ale proč do toho nejít, když z toho budu mít prospěch. Účel světí prostředky.

Jistě by se dalo v životopise pana Babiše najít mnoho dalších okamžiků, kdy vlastní prospěch zvítězil nad morálkou, poctivostí, svědomím. Pan Babiš je obyčejný kariérista a prospěchář. Nic, co mu přinese užitek, mu není cizí. Jistě, takových lidí jsou statisíce, možná většina. Je to vlastně přirozené, ale ne každý při tom krade a ještě křičí, chyťte zloděje. Všichni voliči ANO a ještě více členové a politici ANO by si to měli uvědomit. Těch slušných a poctivých z nich je mi upřímně líto. Celá činnost ANO od samého založení slouží jen a jen účelům pana Babiše. Straníci i voliči byť se sebelepšími úmysly slouží jen jako užiteční idioti pro jeho osobní prospěch, kariéru, byznys. Ostatně zisky jeho firem v posledních letech to jen dosvědčují.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.