Olympionička Spilková hraje golf pro charitu

Olympionička Spilková hraje golf pro charituOBRAZEM
Olympijská golfistka Klára Spilková turnaj zahájila. Foto: FOTO: Lymfom Help Golf Tour
15
Krátké zprávy

Echo24

Česká olympionička Klára Spilková nedávno zahájila sérii golfových turnajů, které mají pomoci lidem trpícím zhoubným nádorem. Letos proběhne v rámci Lymfom Help Golf Tour celkem pět golfových utkání po celé České republice. Akce, kterou pořádá agentura Bestalent, se uskuteční už popáté.

Klára Spilková otevřela ve čtvrtek první z charitativních turnajů pro spolek Lymfom Help, a to v Golf Resortu Black Bridge. V soutěži Nearest to the pin zapůsobil vedle Spilkové také moderátor Pavel Poulíček.

Vítězové si odnesli dárky, mezi nimi i poukázky na nákup švýcarského funkčního sportovního prádla značky Odlo, nebo víno z vinařství Pfeffer, které bylo vyrobené speciálně pro letošní ročník Lymfom Help Golf Tour. 

Další turnaje se uskuteční 26. května v Golf Club Sokolov, 28. července v Golf Resort Karlštejn, dále 31. srpna v Golf Mladá Boleslav a poslední pak 22. září v Golf Club Mstětice. Spilková se zúčastní většiny z nich. Více informací naleznete na facebookové stránce akce zde.

Spolek Lymfom Help byl založen z iniciativy pacientů, kteří se rozhodli pomoci i dalším lidem trpícím stejnou nemocí. Poskytuje bezplatně lidem s maligním lymfomem především komplexní informační servis, vydává vlastní informační příručky a pořádá edukační akce v rámci celé České republiky, a to ve spolupráci s lékaři z Kooperativní lymfomové skupiny.

Spolek rovněž nemocným po léčbě pomáhá s návratem do běžného života, například i organizací akcí se zaměřením na pohybové aktivity. „Nemoc je těžká nejen pro pacienty, ale i pro jejich rodiny a známé. Díky našim aktivitám usilujeme o ulehčení celého procesu léčby a návrat do normálního života,“ uvedla Lída Šimáčková z Lymfom Help.