Kdo nám přeje k Vánocům? Prezident i zapomenutý republikán Sládek

POLITICKÁ PŘÁNÍ

Kdo nám přeje k Vánocům? Prezident i zapomenutý republikán SládekNOVÉ
Sládkovo vánoční poselství. Foto: Facebook Miroslava Sládka
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Vánoční svátky v letošním roce využívají i lidé, o kterých nebylo dlouho slyšet. Na čtenáře se tak kromě poselství vedoucích představitelů země jako je premiér Sobotka nebo prezident Zeman valí i vánoční přání pozapomenutých politiků jako je například Miroslav Sládek. Bývalý předseda republikánů zveřejnil vánoční projev, který má rádoby prezidentské ambice.

Sládek, který v devadesátých letech proslul svými ostrými výpady vůči Romům a tehdejšímu prezidentu Václavu Havlovi, využil vánoční čas, aby veřejně zkritizoval Sobotkovu vládu. Ve svém vánočním videu, které zveřejnil na Facebooku, se nepřímo vyjádřil i k migrantům, když uvedl, že „udělá vše pro to, bychom byli pány ve své zemi“. Sládek se tak po letech strávených v ústraní zřejmě snaží o návrat do politiky.

Vánoční přání

Vánoční přání

Zveřejnil(a) Miroslav Sládek dne 23. prosinec 2015

Bývalý předseda Sdružení pro republiku – Republikánské strany Československa (SPR-RSČ) Sládek ve videu stojí před modrým pozadím s vánoční tematikou a jeho slova podbarvuje zvuk zvonkohry, což má zřejmě navodit sváteční atmosféru. V kombinaci s jeho smrtelně vážným výrazem a odhodlaným hlasem však výsledná kombinace u diváka může navodit spíše úsměv.

Sládek však není jediný z okraje místní politické scény, kdo o Vánocích zveřejnil vlastní poselství. Například Konvičkův Blok proti islámu (BPI) na svém Facebooku zveřejnil záznam z křesťanské mše v Libanonu. „Připomeňme si tím, že oblast, které dnes říkáme Blízký východ, byla ještě začátkem 7. století křesťanská. A konečně, že zde křesťané stále žijí, někde utlačováni a vybíjeni, někde tolerováni. Vzpomeňme si na ně,“ vyzval své příznivce BPI.

Pozadu ale nezůstala ani iniciativa Islám v České republice nechceme, která si u příležitosti Vánoc změnila úvodní fotku na svém Facebooku. „Šťastné a veselé Vánoce přeje IVČRN,“ píše se v přání vedle obrázku sněhuláka, který má místo knoflíků placky s logem protiislámské iniciativy.

 

Zeman svým poselstvím překvapil

Svoje vánoční poselství však pochopitelně zvřejnili i zavedení politici a politické strany. Například prezident Miloš Zeman, který svým chováním často rozděluje společnost, poněkud překvapil, když vyzval k jejímu sjednocení. „Přeji všem klidné vánoční svátky a při jejich přiležitosti také to, abyste se občas dokázali usmát a občas si dokázali podat ruce, protože s úsměvem jde všechno líp a ve dvou se to lépe táhne. Váš, Miloš Zeman,“ napsala hlava státu na svůj Facebook.

Svého šéfa později doplnil i hradní mluvčí Jiří Ovčáček. „Milí přátelé, přeji vám krásné Vánoce! Užijte tyto sváteční dny v poklidu a radosti. A zároveň děkuji všem, kteří mi zde adresovali sváteční přání, moc mne potěšila,“ napsal Ovčáček, jehož facebookový profil je v současné době zahlcen přáními Zemanových příznivců.

Až v překvapivě vážném duchu se potom nese poselství předsedy vlády Bohuslava Sobotky. „Já bych rád popřál všem občanům a občankám České republiky hodně štěstí, zdraví, osobní pohody do roku 2016. Chtěl bych popřát občanům, aby to byl rok, který bude klidnější než končící rok 2015. My jsme v roce 2015 zažívali v Evropě teroristické útoky, zažívali jsme negativní dopady migrační krize. Já pevně věřím, že se podaří v roce 2016 situaci zvládat lépe i na úrovni Evropské unie,“ prohlásil premiér.

Sobotka zároveň využil své poselství, aby nastínil program vlády pro příští rok. „Chtěl bych také popřát občanům, abychom společně zažívali pokračování prosperity a hospodářského růstu, který se podařilo nastartovat v roce 2015. (...) A přál bych si, aby vláda fungovala ke spokojenosti občanů, ke spokojenosti daňových poplatníků, abychom zůstávali stabilním státem, abychom zůstávali bezpečným státem a státem, kde se daří zvyšovat životní úroveň,“ uvedl.

Přeji všem občanům krásné a klidné vánoční svátky, zdraví, štěstí a vše nejlepší do roku 2016!

Zveřejnil(a) Bohuslav Sobotka dne 24. prosinec 2015

Pozadu ale nezůstal ani vicepremiér Babiš. Ten zveřejnil video, kde přeje občanům šťastné Vánoce a rekapituluje uplynulý rok. Ve videu například přiznává, že se mu nepodařilo splnit loňské předsevzetí, totiž aby zhubl. Předseda hnutí ANO zároveň vzpomíná na svá setkání s občany v uplynulém roce, kdy se zúčastnil například festivalů Votvírák nebo Colours of Ostrava a slibuje, že v příštím roce se s občany bude setkávat ještě častěji.

Babiš, který se ve videu staví skoro až do mesiášské role, zároveň rekapituluje svoji předvánoční kampaň, kdy několika tisícům českých dětí v rámci propagace zákona o elektronické evidenci tržeb „nadělil“ dětskou pokladnu.

PF 2016

Taky máte takový pocit, že ten rok hrozně rychle utekl? Mám chuť chvilku vzpomínat na to hezké, co jsem i díky vám zažil. Děkuju, že jste tady, moc si toho vážím. A přeju vám, vašim dětem a rodinám šťastné Vánoce plné pohody.

Zveřejnil(a) Andrej Babiš dne 24. prosinec 2015

Zahradil udržuje hladinku

Kromě prezidenta a vládních politiků se k vánočním přáním pochopitelně přidali i zástupci pravicové opozice. „Přeji všem krásné a radostné vánoční svátky a do příštího roku hodně zdraví, sil, odvahy a taky trochu štěstí.“ napsal na svůj Facebook předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Předseda opoziční ODS Petr Fiala pak u příležitosti Vánoc poděkoval občanům za podporu: „Rád bych Vám poděkoval za podporu, kterou jste ODS projevovali v čase, který nebyl – mírně řečeno – lehký. Jsem přesvědčen, že to nejtěžší má již ODS za sebou. Nestalo by se tak bez Vás, kteří věříte ve svobodu a demokracii. Bez Vás, kteří věříte v Českou republiku. Děkuji a přeji Vám hezké sváteční dny.“

Fialovo přání, kde vážně hovoří o osudu ODS, tak ostře kontrastuje s příspěvkem, který na svém Facebooku zveřejnil místopředseda strany Jan Zahradil. Ten se totiž už kolem druhé hodiny odpoledne pochlubil, že Štědrý den tráví odpočinkem a na politiku nemyslí. „Tak už mám hladinku, teď ji budu do večera jen mírně udržovat. Dneska výhradně na bílém,“ napsal se zjevnou nadsázkou Zahradil.

Čtěte také: Politická nadílka. Po pokladničkách rozdával Babiš polévku

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov
×

Podobné články