Rittig vymohl exekucí po České televizi omluvu za reportáž

ČT neuspěla u soudu s Rittigem

Rittig vymohl exekucí po České televizi omluvu za reportážNOVÉ 1
Domov
Echo24
Sdílet:

Kontroverzní podnikatel Ivo Rittig vymáhal po České televizi exekucí soudem nařízenou omluvu za reportáž spojující ho s penězi a zlatem zabavenými v kauze Nagyová. Dnes to napsal server iDnes.cz. Televize se proti verdiktu nařizujícímu omluvu bránila i u Nejvyššího soudu, ale neuspěla. Dnes večer se proto ČT v hlavní zpravodajské relaci Rittigovi omluvila.

Rittig figuruje kromě případu kolem Jany Nečasové (dříve Nagyové) i v dalších případech vyšetřovaných policií.

Spor souvisí s majetkem, který policie zabavila v červnu 2013 při razii v kauzách kolem Nagyové, šéfky kabinetu tehdejšího premiéra Petra Nečase (ODS). V reportáži z roku 2014, kterou lobbista napadl, ČT uvedla, že policie zajistila v Rittigových firmách 150 milionů korun a desítky kilogramů zlata, což se ale později nepotvrdilo. Městský soud v Praze v únoru nařídil ČT, aby se Rittigovi ve vysílání omluvila. Televize se dovolala k Nejvyššímu soudu, který ale dovolání zamítl.

Lobbista Rittig nyní proto vymáhal po ČT omluvu prostřednictvím exekuce. Pokud by se televize neomluvila, hrozila by jí tak podle serveru pokuta. „Exekuční řízení bylo zahájeno 20. července,“ řekl iDnes.cz místopředseda Obvodního soudu pro Prahu 4 Michal Květ.

Dnes večer ČT omluvu zveřejnila.

Rittigovo jméno se objevuje v řadě kriminálních případů. Vyučený prodavač, odsouzený podle médií v roce 1988 k devíti letům vězení za manko 766.000 Kčs v samoobsluze, figuruje jako obžalovaný či obviněný třeba v kauzách údajného tunelování firmy Oleo Chemical a tendru na jízdenky pražské MHD.

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov
×

Podobné články