Ministr Babiš zve na fórum o EET. Osobní údaje účastníků dostane MAFRA

Ministr Babiš zve na fórum o EET. Osobní údaje účastníků dostane MAFRANOVÉ
Pro účast na EET fóru je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů společností MAFRA Foto: Koláž: Echo24
Domov

Podivné podmínky ministerské akce

pf Echo24

Ministr financí Andrej Babiš připravil pro všechny, kdo dosud tápou v problematice elektronické evidence tržeb vskutku promyšlenou nabídku. Na 15. února zve jeho rezort všechny zájemce k účasti na informační EET fórum do Ostravy. Věc má ovšem háček. Registrací pro účast totiž dávají lidé souhlas se zpracováním svých osobních údajů mediální společnosti MAFRA. Tu přitom vlastní sám předseda hnutí ANO a miliardář v jedné osobě.

EET Fórum se na první pohled tváří jako běžná osvětová kampaň v režii státní instituce. Informační panel totiž pořádá 15. února v ostravském Clarion Congress Hotel společně Ministerstvo financí ČR, Finanční správa ČR, Hospodářská komora ČR a Svaz měst a obcí ČR. V diskuzi pak vystoupí sám ministr Babiš společně se svou náměstkyní pro daně a cla Alenou Schillerovou. Ty doplní i prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý. 

Problém ovšem nastává v momentě, kdy se lidé chtějí na fórum přihlásit. K tomuto účelu totiž musí využít online formulář, do kterého je třeba zanést své osobní údaje včetně jména, příjmení, e-mailové adresy, ale také názvu firmy i jejího daňového indentifikačního čísla. 

Souhlas se zpracováním osobních údajů
Souhlas se zpracováním osobních údajů Foto: Foto: eet.regitool.cz

V podmínkách registrace si přitom mohou zájemci o osvětu přečíst i nenápadnou větu „Svou registrací souhlasíte s využitím Vámi uvedených údajů pro marketingové a obchodní účely společnosti MAFRA, a.s.“. Právě tento mediální dům vlastní přímo miliardář a šéf státní kasy v jedné osobě Andrej Babiš. Zcela jednoduše může tak nepozornost lidí využit pro své soukromé podnikatelské potřeby. Byť se podnikání má coby vládní činitel podle nového zákona o střetu zájmů v dohledné době zbavit.

Čtěte také: ‚Česko mě omezuje.‘ Babiš na stát podá stížnost k Evropské komisi

O společnosti MAFRA přitom jinak není v informacích o EET fóru ani zmínka. Její jméno či znak není uveden ani graficky v seznamu pod plakátem, který k diskuzi zve. Jiné komerční společnosti jako například O2 nebo eDotykačka, které nabízí správu systému EET pro podniky, přitom ve výčtu své zastoupení mají. 

Plakát zve na účast na fóru, které pořádají státní instituce.
Plakát zve na účast na fóru, které pořádají státní instituce. Foto: Foto: etrzby.cz

Čtěte také: Babiš jde proti statistikám o EET. „Lžou. Víc hospod vzniklo“

Babiš jde proti statistikám o EET. „Lžou. Víc hospod vzniklo“

Související články