VIDEO: Želva kameramanka. Natočila korálový útes

PODMOŘSKÝ SVĚT

VIDEO: Želva kameramanka. Natočila korálový útesVIDEO 1
Svět
Echo24
Sdílet:

Aktivistům ze Světového fondu na ochranu přírody se podařilo pořídit unikátní záběry z mořského dna na Velkém bariérovém útesu poblíž australského pobřeží. Záběry z mořského dna sice nejsou ničím neobvyklým, ale v tomto případě si můžete krásy korálových útesů vychutnat přímo z pohledu jejich obyvatelky – velké mořské želvy. 

Zaplavat si v nádherně čistých vodách mezi korálovými útesy je něco, po čem pravděpodobně sní většina lidí na Zemi. Většině z nich se to však za život nepovede. Nyní si ovšem podmořský svět můžete prohlédnout optikou želvy. Aktivisté jí na záda připevnili snadno přenosnou GoPro kameru a následně ji vypustili do jejího přirozeného prostředí. O zbytek úchvatné podívané se už postarala příroda. 

Natočením videa se aktivisté ze Světového fondu na ochranu přírody (anglicky World Wide Fund for Nature, zkráceně WWF) snažili upozornit na znečištění, jemuž je Velký bariérový útes dlouhodobě vystaven. Toto znečištění narušuje místní ekosystémy a doplácí na něj především mořské želvy.

Samotná Velká útesová bariéra představuje domov pro tisíce živočišných druhů z nichž některé jsou vidět i v „želvím“ videu. Bariéra je od roku 1981 zařazena na seznam světového dědictví UNESCO. V nejbližší době se očekává její zařazení na seznam ohrožených míst světového dědictví. 

Čtěte také: VIDEO: Krysy ohlodaly želvě nohy. Dostala kolečka

Výbuch zdecimoval delfíny, želvy, racky...

Sdílet:

Hlavní zprávy

svet
×

Podobné články