OBRAZEM: „O Messim budeme povídat našim dětem.“ Argentinci slaví fotbalové zlato

ZLATÉ OSLAVY

Lionel Messi si konečně splnil svůj sen o mistrovství světa. Ilustrační snímek. Foto: Shutterstock
1

Argentina vyhrála mistrovství světa 2022 poté, co porazila Francii na penalty. Například Evening Standart označil tento finálový zápas jako jeden z nejdramatičtějších všech dob.

V Buenos Aires a po celé zemi propukly oslavy, když Gonzalo Montiel vstřelil rozhodující penaltu a získal tak Argentině třetí titul mistrovství světa v Kataru.

Zápas trval 120 minut, během kterých Francie vyrovnala skóre z 2:0 a došlo k prodloužení. Opravdu napínavé bylo zejména pro argentinské fanoušky. Lautaro Martinez promarnil šanci vyhrát zápas pro Argentinu, když poslal hlavičku těsně vedle tyče.

Vítězný kop okamžitě strhl bouřlivé oslavy Argentinských fanoušků. Záběry zveřejněné na sociálních sítích ukazují, jak fanoušci šílí ve fanzóně v Buenos Aires poté, právě po vítězné penaltě.

Davy také slavily před domem argentinské legendy Diega Maradony v hlavním městě. Maradona vedl Argentinu k vítězství v roce 1986.

Oslavy propukly po celém světě. V Londýně slavily davy fanoušků v restauracích. Stovky nadšených Argentinců vyšly do ulic i v Berlíně a Barceloně. Skandovali a mávali modrobílou vlajkou.

„Naši rodiče s námi mluvili o Maradonovi a my budeme mluvit s našimi syny o Messim,“ řekl Nicolas Gomez, fanoušek z Argentiny.

Bývalý argentinský obránce Pablo Zabaleta měl po zápase blízko k slzám.

Francouzský tým utrpěl velmi těsnou porážku na penalty, smutek francouzských příznivců to ale nezmenšilo.