Policie hledá dělníka, který spadl do kanálu. Prohledává Vltavu od Prahy po Klecany

Policie hledá dělníka, který spadl do kanálu. Prohledává Vltavu od Prahy po KlecanyNOVÉ
Člen IZS pátrající po nezvěstném dělníkovi Foto:

Foto: Policie ČR

Domov

Dělník spadl do stoky

Echo24

Policisté nadále hledají muže, který v pondělí spadl do šestimetrové výpusti v Patočkově ulici v Praze 6. Poříční policie i v úterý prohledávala vybraná místa na pravém i levém břehu Vltavy z Prahy do Klecan. Stejný úsek prohledávala i v pondělí. Policie také prošetřuje okolnosti události a bude zjišťovat, zda nebyly porušeny předpisy bezpečnosti práce. V úterý řekl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Do kanalizační stoky spadl v pondělí kolem 11:00 dělník, který podle úterních informací policie pravděpodobně opravoval kanalizaci. Prvotní informace v pondělí hovořily o dělníkovi, který pracoval na rekonstrukci hotelu Pyramida.

Ředitel Hotelu Pyramida Matěj Vyskočil odmítl, že událost souvisela s hotelem. „Práce, při kterých spadl dělník do kanalizační výpusti v pondělí v dopoledních hodinách na Praze 6, nemá žádnou souvislost s hotelem Pyramida. Nestalo se tak v areálu hotelu ani v souvislosti s jakýmikoli pracemi v hotelu Pyramida,“ uvedl Vyskočil.

Dělníkovi, který spadl do výpusti a odplavila ho voda, se podle informací hasičů nejprve snažil pomoci jiný dělník. Při pomoci se zranil a záchranná služba ho odvezla z podchlazením a oděrkami do nemocnice. Potápěči pražských hasičů ve spolupráci s lezci v pondělí prohledávali více než čtyři hodiny kanalizaci od Patočkovy ulice po čistírnu odpadních vod v Dejvicích. Mluvčí PVK Tomáš Mrázek v úterý ráno řekl, že pátrání bylo zatím bezvýsledné. Nešlo o zaměstnance PVK.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Policisté budou po nezvěstném dělníkovi pátrat v rámci běžné služby, ve Vltavě ho nenalezli

Související články