1 Ocenění pro filmaře

Izrael ocenil Jiřího Menzela. Získal cenu za celoživotní dílo

NOVÉ

Témata: , ,

Český režisér a herec Jiří Menzel dostal na filmovém festivalu v izraelské Haifě cenu za celoživotní dílo. Informoval o tom server iRozhlas.cz, podle něhož ocenění převzala Menzelova manželka Olga.

Na festivalu, jehož 34. ročník se koná od 22. září do 1. října, se v pondělí promítal film Tlumočník slovenského režiséra Martina Šulíka. Menzel v něm jako představitel titulní role pátrá po někdejším nacistovi a vrahovi svých rodičů.

Místo něj ale nachází jenom jeho syna, bonvivána Georga, který se od otcovy minulosti distancuje. Návštěva osmdesátiletého Aliho Ungára, jehož Menzel hraje, ale vyvolá jeho zájem a oba muži se vydají na cestu Slovenskem po stopách svědků válečné tragédie.

Slovensko se bude filmem Tlumočník ucházet o Oscara za cizojazyčný snímek. Na haifském festivalu se promítáním Tlumočníka a také filmu Všechno bude připomíná letošní 100. výročí založení Československa.

Čtěte také: Nová práce pro Stropnickou? Herečka má zájem o post v Jeruzalémě

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.