1 ZÁSAH NA MINISTERSTVU

Tvrzení o dotačním podvodu v kauze MMR je nesmysl, řekla ministryně Dostálová

NOVÉ

Témata: , ,

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) označila za nesmysl, že by v kauze kolem ministerstva a agentury CzechTourism mělo jít o dotační podvod. Politička to řekla po schůzce s premiérem Andrejem Babišem (ANO), kterému prý sdělila totéž. Ujistila ho také, že si není vědoma žádného pochybení, uvedla.

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu ve středu zajišťovali důkazy v sídle ministerstva, CzechTourismu a na dalších místech. Nikdo zatím nebyl zadržen ani obviněn. Mezi prověřované patří i Dostálová, která měla agenturu dříve na starosti jakožto náměstkyně pro regionální rozvoj. Policie jí z domu odvezla služební počítač.

„Pan premiér se zajímal, o co si myslím, že jde. Tak jsem mu samozřejmě řekla, jak se věci mají, že máme maximální součinnost s policií, že si skutečně já nejsem vědoma žádného pochybení, že jsem tam v pozici zřizovatele – ať už když jsem byla náměstkyně, nebo ministryně,“ popsala Dostálová obsah rozhovoru s Babišem. Předseda vlády jí prý poté „poděkoval za informaci“.

Ministryně ve středu uvedla, že policii zatím neodpovídala na žádné dotazy a nemá informace o tom, čeho přesně se zásah týkal. Web E15.cz napsal s odkazem na policejní spis, že Dostálová je ve věci hlavní podezřelou, a to údajně ze zneužití pravomoci a z dotačního podvodu.

„Jediné, co dokážu odmítat, je, že jde o dotační podvod. To je z podstaty věci nesmysl, protože ani ministerstvo vůči CzechTourismu, ani CzechTourism sám žádné dotace nikomu neposkytuje. CzechTourism nakupuje mediální prostor, ale na základě smluvních vztahů, rozhodně ne na základě dotací,“ reagovala ministryně.

Česká televize ve čtvrtek uvedla, že v souvislosti s případem policisté zasahovali také na autodromu v Mostě. Podle Českého rozhlasu si přišli detektivové pro důkazy také do soukromé agentury Sport Invest.


Čtěte dále: Velmi nelichotivý žebříček. Česko patří v povolování staveb mezi nejhorší na světě

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.