2 100. VÝROČÍ REPUBLIKY

Pistole k výročí republiky se vydražila za 650 tisíc Kč, připadnou vdovám po policistech a vojácích

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Na aukci Galerie Kodl v Praze na Žofíně se prodala pistole CZ 75 Republika, kterou v limitované edici 100 kusů vyrobila Česká zbrojovka ke stoletému výročí republiky, za 650 000 korun. Vyvolávací cena byla 400 000 korun. Celý výtěžek půjde Vojenskému fondu solidarity a Nadaci policistů a hasičů.

Pistoli ze stejné edice dostal od premiéra Andreje Babiše (ANO) americký prezident Donald Trump.

Podle předsedy představenstva České zbrojovky Lubomíra Kovaříka byla vydražená pistole, která je plně funkční, vyrobena jako první ze stokusové edice, což dále zvyšuje její hodnotu. Zbrojovka ji do aukce darovala. „Získaná částka bude určena všem potřebným vdovám po policistech, hasičích a vojácích,“ uvedl Kovařík po skončení dražby.

Dražbě pistole předcházela dobročinná aukce deseti uměleckých děl. Výnos 950 000 korun z těchto dražeb půjde na konto Centra Paraple.

Výroční pistoli uherskobrodská zbrojovka prodávala za 200 000 korun. Tělo zbraně zdobí rytiny lipových lístků, na hlavni je vyryt nápis „Pravda vítězí“ a rám pistole lemují linky z 24karátového zlata. Premiér Babiš jednu z těchto zbraní daroval americkému prezidentovi při své březnové návštěvě Spojených států. Zbraně mají jako výrobní čísla letopočty mezi lety 1918 a 2018. Trumpova je datována rokem 1946, v němž se americký prezident narodil.


Čtěte dále: Muž zastřelil místostarostu, pak sám sebe

OBRAZEM: Německá armáda stále využívá sil koní a mul. Mají stejné úkoly jako v časech wehrmachtu

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.