1 Velká transakce

Evropská komise vyšetřuje plán Vodafonu. Bude řešit i převzetí českého UPC

NOVÉ

Témata: ,

Evropská komise zahájila hloubkové vyšetřování plánu britské telekomunikační společnosti Vodafone na převzetí aktivit poskytovatele kabelové televize a širokopásmových služeb Liberty Global v České republice, Německu, Maďarsku a Rumunsku.

Komise se podle své tiskové zprávy obává, že toto převzetí by mohlo omezit hospodářskou soutěž v ČR a Německu. Transakce zahrnuje mimo jiné největší českou kabelovou společnost UPC.

Vodafone je druhým největším mobilním operátorem na světě a působí také v České republice. Dohodu o převzetí aktivit firmy Liberty Global ohlásil podnik letos v květnu. Díky transakci v hodnotě 21,8 miliardy dolarů (téměř půl bilionu Kč) by se Vodafone stal největším poskytovatelem širokopásmových, kabelových a mobilních služeb v Evropě, napsala agentura Reuters.

„Je důležité, aby všichni spotřebitelé v EU měli přístup k dostupným a kvalitním telefonním a televizním službám,“ uvedla evropská komisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová. Cílem vyšetřování je podle komisařky zajistit, aby plánované převzetí neznamenalo pro spotřebitele vyšší ceny, omezený výběr a pokles inovací v telekomunikačních a televizních službách. Komise by měla o osudu transakce rozhodnout do 2. května.

Společnost UPC měla v České republice na konci září 184 700 uživatelů telefonních služeb, 503 300 aktivních internetových přípojek a 536 800 zákazníků televizních služeb. Vodafone měl v ČR na konci září 3,888 milionu zákazníků.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Osobností roku časopisu Time jsou novináři v čele s Chášukdžím

Daň bude platit kupující. EP Česku odsouhlasil reverse charge u DPH


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.