8 Fotogalerie

OBRAZEM: Americké námořnictvo odhalilo nejsilnější fotografie roku 2017

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Námořnictvo Spojených států zveřejnilo nejzajímavější snímky pořízené v průběhu posledních 12 měsíců. Ukazují jak momenty z operací nebo cvičení, tak volný čas námořníků nebo jejich emotivní návraty domů. Rok 2017 byl pro námořnictvo plný událostí, mimo zachraňování obětí hurikánů v Portoriku byla například do provozu uvedena nová letadlová loď.

Čerstvě zveřejněné snímky zobrazují tvrdou práci zaměstnanců amerického námořnictva, ale zároveň i jejich houževnatost, obětavost a oddanost službě. Dokonale tak vyzdvihují dlouhodobé poslání a povinnost námořnictva být „vždy odvážní“. Zároveň jsou na nich zaznamenány i chvíle odpočinku.

Fotografie zachycují například jak námořníci tvoří sněhové anděly na palubě letadlové lodi USS Dwight D. Eisenhower po návratu domů z nasazení, nebo jak v únoru plavou v chladném Jihočínském moři.

Na jiné fotografii námořní logistický specialista 3. třídy Michael Zegarra líbá na molu svou ženu Caterine při návratu do Bremertonu ve státě Washington. Atmosféru vítání po dlouhém loučení zachycuje také snímek poručíka Nate Michaela, který byl přidělen ke „Gray Waves“ elektronické útokové squadrony (VAQ) 142, a po šestiměsíčním nasazení se vrací za svou rodinou.

Technik Daniel Wynne z „Chief Aviation Support Equipment“ na jiné fotografii zvedá těžkou činku během soutěže „Ike Strength Fest“ na letadlové lodi USS Dwight D. Eisenhower (CVN 69).

Vojenskou akci zachycuje fotografie stavebního konstruktéra Matta Adamse, jak prochází jámou plnou bahna a účastní se vytrvalostního kurzu v Jungle Warfare Training Centre (JETC) na uzemí základny v japonské Okinawě.

Výjimečný moment zachycuje i fotografie námořníků, kteří při slavnostní ceremonii uvádí útočnou ponorku USS Washington do služby na námořní stanici Norfolk.

Americké námořnictvo, které bylo založeno před 242 lety, je se svými 332 421 zaměstnanci v činné službě a 107 577 v rezervách největším námořnictvem na světě.

Čtěte také: Napětí v Severním moři. Britské námořnictvo hlásí kontakty s ruskými loděmi

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.