1 Xaver Veselý do ČRo

ČRo hlásí nečekanou posilu. Z Frekvence 1 tam míří Luboš Xaver Veselý

, NOVÉ

Témata: , ,

Po sedmnácti letech opustí Frekvenci 1 moderátor Luboš Xaver Veselý. Ten posílí veřejnoprávní Český rozhlas, potvrdila mluvčí ČRo Blanka Bumbálková. Veselý uváděl na soukromém rádiu, které patří do portfolia Daniela Křetínského, pořady jako Pressklub či Křížový výslech. Od roku 2015 navázal pořadem Prezidentský pressklub.

Na veřejnoprávním rozhlase bude pravidelně od 13 do 14 hodin uvádět relaci Xaver a host. Ten se má vysílat na všech regionálních stanicích rozhlasu. „Byl jsem tam 17 let a už jsem chtěl změnu,“ uvedl moderátor. Veselý má zkušenosti s debatami s nejvyššími politiky. Pravidelně od roku 2015 hovořil s prezidentem Milošem Zemanem poté, co Zeman odmítl dále natáčet pořad Českého rozhlasu Hovory z Lán.

V něm totiž Zeman mluvil vulgárně a ČRo se rozhodl pořad předtáčet, s čímž prezident nesouhlasil. Zeman později začal pravidelně dávat i rozhovory Blesk.TV. „Vážím si ho, považuji ho za chytrého chlapa,“ řekl koncem roku 2014 Veselý serveru ECHO24.cz na adresu prezidenta Zemana.

Právě vztahy s Milošem Zeman jsou pro některé lidi kontroverzní. Novinář Jaroslav Kmenta například na twitteru publikoval fotku, na níž se Veselý se Zemanem drží kolem ramen, a k tomu ironicky napsal „posila“.

Padesátiletý Xaver Veselý se stal i tváří rozhovorů na XTV, které jsou vysílány on-line na internetu. Na youtube si zase založil kanál s podtitulem Pravda a láska vyděsí. V roce 2008 se stal rekordmanem, když 24 hodin v kuse moderoval Talkmaraton v pražském divadle Palace. Vydal i několik publikací včetně knih jako 150 otázek pro Jiřího Paroubka či Politické kauzy.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

ČTĚTE TAKÉ: Nevím, proč lidé protestují, říká k protivládním demonstracím nový vicepremiér

Týdeník Echo

od 1099 Kč

Vychází každý čtvrtek

Více info

EchoPrime

od 249 Kč

Vychutnejte si neomezený přístup k prémiovému obsahu určenému pouze předplatitelům, který nemá na českém internetu obdoby

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.