Instruktorku jógy našli po 17 dnech v divočině na Havaji, živila se hmyzem a pila vodu z potoků

Instruktorku jógy našli po 17 dnech v divočině na Havaji, živila se hmyzem a pila vodu z potokůNOVÉ
Amanda Ellerová v nemocnici Foto:

FOTO: printscreen Youtube/KHON2 News

Panorama

DIVOČINA

Echo24

Záchranáři na Havaji našli pětatřicetiletou ženu, která se 8. května ztratila v místní přírodní rezervaci, kam si vyšla na výlet. Amanda Ellerová v divočině přežila 17 dní tak, že pila vodu z potoků a jedla lesní plody. Ellerová se vydala na výlet na ostrově Maui, ale nepodařilo se jí najít cestu zpátky k autu a místo toho nevědomky postupovala dál a dál do rezervace.

Ženu zahlédla v pátek posádka vrtulníku, který si pro pátrání pronajala rodina pohřešované. Ellerová, která pracuje jako instruktorka jógy, se nacházela v rokli poblíž vodopádu, mnoho kilometrů od svého auta. Byla vyhladovělá a bez bot, navíc měla zlomenou nohu, spoustu odřenin a spáleniny od slunce. Záchranáři ji letecky přepravili do nemocnice, kde lékaři uvedli, že předpokládají její plné zotavení.

Foto:

Amanda se svými zachránci, Foto: Fcb Javier Cantellops, jeden ze spasitelů

Do pátrání se v uplynulých dvou týdnech zapojily také stovky dobrovolníků. Nakonec byla žena nalezena v oblasti s velmi hustou vegetací. Javier Cantellops z posádky vrtulníku označil za zázrak, že se Ellerovou v takovéto krajině podařilo zahlédnout.

Matka zachráněné ženy uvedla, že k přežití dceři pomohlo, že se zdržovala poblíž vodního zdroje a že jedla maliny a další divoce rostoucí ovoce. Prý nepohrdla ani hmyzem. Snažila se také ulovit vodní živočichy, ale nebyla úspěšná.


Čtěte dále: Po vzoru „svaté“ Grety a spol.? List Guardian přitvrzuje slovník v článcích o životním prostředí

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články