Autobus s turisty v Egyptě zasáhla exploze. Nejméně 17 zraněných

Autobus s turisty v Egyptě zasáhla exploze. Nejméně 17 zraněnýchAKTUALIZOVÁNO
Svět

Exploze u autobusu

Echo24

Nejméně 17 zčásti zahraničních turistů bylo zraněno při explozi, jež zasáhla turistický autobus u nového egyptského muzea blízko pyramid v Gíze. Státní příslušnost zraněných dosud úřady nesdělily. Nejmenovaný bezpečnostní činitel agentuře Reuters řekl, že autobus vezl 25 jihoafrických turistů z letiště do oblasti pyramid na předměstí metropole Káhiry. K odpovědnosti za zřejmý útok se zatím nikdo nepřihlásil.

Pyramidové pole v Gíze patří v Egyptě k nejnavštěvovanějším památkám.

Izraelský novinář pracující pro zpravodajský kanál 13 zveřejnil na twitteru fotografii z místa, na které je žena potřísněná krví a zakrývá si obličej, zřejmě papírovým kapesníkem či bílou látkou. Podle zpravodaje bylo zraněno deset Egypťanů a ostatní turisté jsou z Jihoafrické republiky.

Na sociálních sítích se objevily záběry zachycující autobus, jehož některá okna exploze vyrazila. Vidět jsou také trosky ležící na silnici u nízké zdi, v níž je díra.

Egypt již roky bojuje proti islamistickým radikálům na Sinajském poloostrově, v minulosti se blíže k hlavnímu městu stali terčem útoků také koptští křesťané či turisté, připomíná agentura AP.

Nejnovější útok se stal ve chvíli, kdy se egyptský turistický ruch vzpamatovává po létech politické nestability, která nastala po povstání z roku 2011, jež vedlo k pádu tehdejšího prezidenta Husního Mubaraka. Jde o již druhý útok na zahraniční turisty za uplynulých šest měsíců.

 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Lékaři nerozeznali těhotenství u muže. Ukrutné bolesti břicha vyústily v porod mrtvého dítěte

Související články