1 nezvěstná posádka

Na jihu Ruska se do moře zřítil výcvikový letoun L-39 české výroby

NOVÉ

Témata: , , ,

Na jihu Ruska se ve čtvrtek při cvičném letu zřítil letoun L-39, jehož výrobcem je český podnik Aero Vodochody. Stroj podle agentury TASS spadl do Azovského moře, dvoučlenná posádka se katapultovala a záchranáři po ní v moři pátrají. Za příčinu ruská armáda předběžně označila technickou závadu.

Havárie se podle ruských zdrojů stala nedaleko rusko-ukrajinských hranic asi 160 kilometrů jihozápadně od Rostova na Donu. Výcvikový letoun byl podle TASS bez výzbroje a do moře spadl asi půldruhého kilometru od ruského břehu.

Podzvuková proudová letadla L-39, která Aero Vodochody vyrábí od 60. let minulého století, se několik let po zahájení výroby stala hlavním cvičným letounem členských států Varšavské smlouvy. V Rusku jsou podle médií i dnes hlavním strojem pro výcvik posluchačů vojenských leteckých učilišť.

Čtěte také: Putin varoval Ukrajinu před osudem ‚zločinné‘ Gruzie. Nemá jít ve stopách Saakašviliho

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.