1 výkon iphonů

Společnost Apple přiznala, že naschvál zpomaluje starší modely iPhonů

, NOVÉ

Témata: ,

Jedno z velkých internetových podezření je pravdivé. Americký technologický gigant Apple oficiálně potvrdil, že schválně zpomaluje výkonnost svých mobilů iPhone s postupujícím věkem, informuje deník The Independent.

Apple se brání, že výkon starších mobilů nezpomaluje, aby zákazníky donutil koupit si novější model, ale naopak aby chránil a prodloužil životnost iPhonů.

„Minulý rok jsme vydali aktualizaci pro iPhone 6, iPhone 6S a iPhone SE, která vyrovnává nečekané vrcholy ve výkonu, aby zabránila nečekanému vypnutí,“ napsala společnost v prohlášení pro agenturu Reuters.

„Nyní jsme tuto aktualizaci vydali i pro iPhone 7 spolu s updatem iOS 11.2 a v budoucnu ji plánujeme uvést i do ostatních našich zařízení,“ stojí ve zprávě.

Důvodem ke zpomalování je přirozené stárnutí baterií. Ty se stářím nezvládají náhlé zvýšení výkonu, což může vést k náhlému vypnutí mobilu, či k poškození vnitřních součástek, tvrdí Apple. 

Firma Apple se k prohlášení odhodlala poté, co společnost Primate Labs otestovala měnící se výkon iPhonů a došla k závěru, že opravdu s věkem klesá.

Jedná se o další důkaz z nedávné doby, že technologické firmy mohou uměle omezovat výkony svých výrobků. Společnost Tesla v září odemkla aktualizací vyšší dojezd některých modelů svých automobilů, aby umožnila svým floridským zákazníkům ujet hurikánu Irma.

Čtěte také: Musk uspěl. Tesla zprovoznila největší lithium-iontovou baterii světa

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.