Jeroným Tejc se má stát náměstkem ministra spravedlnosti

Jeroným Tejc se má stát náměstkem ministra spravedlnostiNOVÉ
Jeroným Tejc Foto:

Foto: ČSSD

Domov

Tejc Babišův spojenec?

voš Echo24

Podle serveru Lidovky se má bývalý poslanec ČSSD Jeroným Tejc stát náměstkem ministra spravedlnosti. Obsadit by měl místo politického náměstka, který může za ministra docházet i na jednání vlády.

Lidovky se odvolávají na tři nezávislé zdroje blízké vedení hnutí Ano. Podle Lidovek by se mělo jednat přímo o iniciativu ministra Roberta Pelikána. Echo24.cz se s Tejcem nepodařilo spojit, jeho mobil je nedostupný. „Takovou informaci v tuto chvíli potvrzenou nemám“ řekla pro Echo24 mluvčí ministerstva spravedlnosti Tereza Schejbalová.

Jihomoravský politik vystoupil z ČSSD před několika týdny po dlouhodobých sporech s vedením strany. Společně s bývalým jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem či jihočeským hejtmanem Jiřím Zimolou patřil Tejc k oponentům nynějšího stranického vedení v čele s Bohuslavem Sobotkou, Milanem Chovancem a Lubomírem Zaorálkem.

Tejc byl po volbách do Sněmovny v říjnu 2013 účastníkem tajné schůzky některých členů vedení ČSSD s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech, po které se část vedení strany postavila proti předsedovi strany Sobotkovi. Po takzvaném lánském puči, kdy se předsednictvo strany pokusilo odstavit Sobotku od vyjednávání o vládě, Sobotka svoji pozici uhájil a někteří účastníci schůzky přišli o funkce ve vedení strany či ve Sněmovně. Tejc opustil funkci předsedy poslaneckého klubu ČSSD.

Pusťte si první video na Echo TV – rozhovor s Mirkem Topolánkem.

Na konci letošního března Tejc oznámil, že nebude kandidovat v říjnových sněmovních volbách. Řekl tehdy, že nesouhlasí s některými názory znovuzvoleného vedení strany a po vypršení poslaneckého mandátu fakticky odejde z aktivní politiky.

Čtěte také: Babišův nový poradce? Bývalý předseda lidovců a exministr Cyril Svoboda

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.