CRESTYL – Jeden z developerské Top 10 na Fundliftu

Developer nabízí dluhopisy

CRESTYL – Jeden z developerské Top 10 na FundliftuNové
Ekonomika

Jeden z největších tuzemských developerů, skupina CRESTYL, nabízí prostřednictvím crowdfundingové platformy Fundlift dluhopisy s úrokovým výnosem 5,1 % p.a. Na investici do jedné z firem skupiny CRESTYL, Cali Prop No.3, se tak může podílet kdokoliv jednoduše online, a to investicí již od 5 000 Kč.   

CRESTYL je jeden z deseti největších českých developerů, specializující se na retail, kanceláře i rezidenční projekty. Na českém realitním trhu se pohybuje od roku 1996 a patří k dlouhodobým profesionálům, v jehož mottu se prolínají slova pohodlí, design a kvalita. Tyto hodnoty se ostatně promítají do všech aktivit CRESTYLU, od výběru místa, navrhování projektu až po způsob jeho provedení. Do svých projektů vnáší inovace a nadstandardní nebo luxusní prvky, díky kterým si jeho projekty vysloužily řadu ocenění.

Skupina stojí za řadou jedinečných projektů v Praze i dalších městech České republiky. K největším patří projekt revitalizace v centru Prahy s názvem Savarin, který bude propojovat Václavské náměstí a ulice Na Příkopě, Jindřišská a Panská. Vlajkovou lodí je pak projekt DOCK, což je nově vznikající čtvrť v pražské Libni.

„Klíčem pro CRESTYL jsou prémiové lokality. Věnujeme se centrálním lokalitám, retail v zásadě děláme v centru regionálních měst. Vlastníme více než osm nemovitostí na Praze 1 v okolí Václavského náměstí a Na Příkopech, v Brně máme velkou nemovitost přímo u hlavního nádraží a historicky jsme pracovali na centrech měst, jako je Most, Kladno nebo Jablonec,“ říká CEO a spoluzakladatel CRESTYLU Omar Koleilat.  

Na Fundliftu poptává financování účelově založená společnost Cali Prop No.3 s.r.o., která prostřednictvím své dceřiné firmy spravuje rezidenční projekt Odeon v centru města Most. Tato nemovitost byla úspěšně dokončena již v roce 2009, část bytů byla prodána a zbývající bytové jednotky generují stabilní příjem. Peníze od investorů z Fundliftu tak budou firmou Cali Prop No.3 využity na refinancování části závazků vůči mateřské holdingové entitě, která je využije dle potřeby na investice do svých dalších developerských projektů.

„CRESTYL dosud na financování svých projektů spolupracoval s kapitálově silnými nadnárodními finančními institucemi. Myšlenka zainteresovat skrz Fundlift drobné investory do našeho velkého portfolia nám přišla jako skvělý nápad v době, kdy je na trhu nedostatek investičních příležitostí pro drobné investory. Chceme jim, potažmo i našim klientům, dát možnost zhodnotit své finanční prostředky. Je to z mého pohledu velice zajímavý způsob, jak v zásadě lidem vrátit něco málo z toho, co vyděláme,“ uvedl Omar Koleilat.

„Poslední dobou jsme pracovali na tom, abychom na Fundliftu investorům představili jednoho z vedoucích developerů na zdejším trhu. Jsme velmi rádi, že můžeme přivítat právě CRESTYL, který se pyšní mnohými překrásnými projekty. Investorům tak dáváme možnost podílet se na úspěchu a vložit své prostředky do této příležitosti, kterou vnímáme jako velmi konzervativní “ dodává k nové kampani Radek Musil, CEO Fundliftu.

Cali Prop No.3 s.r.o.:

Cali Prop No.3 s.r.o. je součástí skupiny jedné z největších tuzemských developerských firem – CRESTYL, která stojí za řadou jedinečných projektů, jejichž společným jmenovatelem je pohodlí, design a kvalita. Jedná se o mateřskou společnost entity spravující rezidenční projekt Odeon v centru města Most.

Fundliftu:

Fundlift je investment-crowdfundingová platforma, která umožňuje investice do společností prostřednictvím koupě konvertibilních investičních certifikátů, minibondů, nebo investování do podílů společností. Podporuje začínající firmy a podílí se na jejich potenciálním úspěchu. Fundlift byl spuštěn v květnu 2016. Peníze od investorů získalo již 40 projektů, z toho 34 pro velký zájem investorů navyšovalo cílovou částku emise. Celková zafinancována částka již přesáhla 242 milionů korun.

Čtěte více: Sushi Time podruhé na Fundliftu. Po Praze chce dobýt Brno

Snaha jde na Fundlift se značku UP One. Spojuje se s Kanaďany