1 PROBLÉMY BOEINGU

Další potíže pro Boeing? Při výrobě Dreamlineru má docházet k vážným nedbalostem

, NOVÉ

Témata: , , ,

Při výrobě nových letounů Boeing 787 Dreamliner v továrně poblíž amerického Charlestonu dochází k vážným pochybením a nedbalostem, které mohou závažně ohrožovat bezpečný provoz letadel. Informuje o tom na svém webu deník The New York Times s odkazem na výpovědí zaměstnanců a stovky stran interních záznamů a dokumentů společnosti Boeing. Zda společnost neupřednostňuje rychlost výroby před kvalitou se začalo řešit v souvislosti s pádem Boeingu 737 MAX v Etiopii.

Továrna, kterou společnost otevřela v roce 2011, leží poblíž města Charleston v americkém státě Jižní Karolína. Podle deníku se vážné obavy o kvalitu produkce týkají poslední fáze montáže letadel typu Dreamliner. Jde údajně o ponechávání nepořádku v podobě kovových „hoblin“ poblíž kabeláží, instalaci vadných částí ve snaze dohnat zpoždění výroby či ponechávání dále nepotřebného nářadí pracovníky uvnitř nových strojů.

Zaměstnanci podle deníku vyplnili řadu stížností k úřadům, v nichž popisovali problémy při výrobě, ponechávání „nepořádku“ uvnitř nových letadel či tlak, aby potíže nenahlašovali. Problémy s kovovými odřezky, které by mohly poškodit kabely v nových letadlech, potvrdil i mluvčí federální letecké správy, která několik letadel podrobila inspekci.

Společnost obvinění odmítá a stojí za pracovníky v Jižní Karolíně. „Bezpečnost a kvalita je pro nás jednoznačně na prvním místě před rychlostí výroby,“ řekl mluvčí společnosti Gordon Johndroe. 

Důkazy o tom, že by problémy ve výrobně v Charlestonu vedly k nějakým incidentům, nejsou. Boeing 787 Dreamliner nikdy nehavaroval, pouze v roce 2013 byla flotila těchto letounů pozastavena kvůli problémům s bateriemi, které se mohly vznítit.


Čtěte dále: Blízko Mount Everestu havaroval letoun české výroby, jsou nejméně tři mrtví

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.