Černochová si na Praze 2 plácla s ANO. „Neuplatňuji princip kolektivní viny,“ říká

Černochová si na Praze 2 plácla s ANO. „Neuplatňuji princip kolektivní viny,“ říkáAKTUALIZOVÁNO
Jana Černochová Foto:

FOTO: ODS.cz

Domov

Spojení ODS a ANO

jhr

V Praze 2 vznikla nová koalice ODS, TOP 09, Občané za spokojené bydlení a hnutí ANO. Oznámila to v pátek dosavadní starostka městské části Jana Černochová (ODS), která bude v čele radnice i v dalším období. Spolupráci s ANO jí nevadí, zvolení zastupitelé hnutí jsou podle ní lidé, kteří už v minulosti pro radnici odváděli dobrou práci. „Nejsem bolševik z padesátých let,“ sdělila deníku Echo24.

Celkem má nově vzniklá koalice 22 zastupitelů. Volby v Praze 2 vyhrála ODS se ziskem 32,34 procenta hlasů, na druhém místě skončili Piráti, třetí sdružení Dvojka sobě, za ním byla TOP 09 a páté skončilo ANO. Do zastupitelstva se dostali ještě dva představitelé STAN a dva mandáty mají Občané za spokojené bydlení.

„Výsledkem povolebního jednaní je rozšíření koalice z uplynulého volebního období. Nový koaliční partner (ANO) předložil největší programovou shodu s dosavadní fungující koalicí. Součet 22 koaličních zastupitelů z celkových 35 dává výraznou možnost pokračovat v rozvoji městské části ve prospěch všech obyvatel,“ uvedla Černochová.

Se zastoupením hnutí ANO na radnici problém nemá, odůvodňuje to tím, že členy ANO zná po pracovní i lidské stránce z předchozího působení. „Nejsem bolševik z padesátých let, abych vůči kolegům z komunální politiky uplatňovala princip kolektivní viny,“ uvedla pro Echo24. „Ve shodě s kolegy z TOP 09 i OSB jsme dali před politikařením přednost rozšíření naší stávají koalice o lidi, které osobně známe a víme, že budou poctivě pracovat pro dvojku od prvního dne po ustavujícím jednání zastupitelstva,“ dodala.

ODS bude mít s 13 mandáty nejsilnější postavení nejen v zastupitelstvu, ale také v koalici. Druhou nejsilnější bude TOP 09 se čtyřmi zastupiteli, tři bude mít ANO a dva OSB.

Starostkou zůstane i nadále Černochová, která bude ve funkci počtvrté za sebou. V letech 1998 až 2006 byla místostarostkou. Od roku 2010 je rovněž poslankyní. Poprvé se stala starostkou v roce 2006. Nejvíc křesel, 13, má v aktuálním 35členném zastupitelstvu ODS. Oproti minulému volebnímu období jsou ve vedení radnice nově zástupci ANO.

Praha 2 zahrnuje velký díl centra hlavního města, jsou v ní části Nového Města, Královských Vinohrad a Nuslí a také Vyšehrad. Současné hranice druhé městské části byly stanoveny v roce 1960. Praha 2 má rozlohu 418 hektarů a žije zde téměř 50 000 obyvatel.

Čtěte také: Babiš zuří kvůli Brnu. „Podraz, ODS je plná kmotrů“

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články