1

Život plný bojů

Přiznám se, že v posledních týdnech hledám energii a smysl psaní o čemkoli, ale naštěstí to není moje hlavní role. Tu vytrvale a s neutuchajícím entuziasmem plní moji kolegové, které pak povětšinou s potěšením čtu. Kromě pocitu marnosti z vývoje a směřování české společnosti mě zaměstnávají i věci spojené se zajištěním existence redakce.

Neřeším nic výjimečného, s podobnými strastmi se potýkají všechna klasická média založená na tradičních principech a především nezávislosti – s velkou výjimkou těch, která našla azyl u silných finančních skupin, anebo těch, která se stala součástí ekonomického a politického komplexu. Těm jejich smysl dává vůle a zájmy jejich vlastníků. Echo se navíc za čtyři roky svého bytí vykrystalizovalo v médium zastávající tradiční a konzervativní hodnoty, čímž si situaci ještě více komplikujeme, protože modernímu věku vévodí internacionalistický progresivismus.

Ideály ale stále neztrácíme, lidé z distribuce tisku tvrdí, že Týdeník Echo byl jediným týdeníkem, jemuž v loňském roce rostl prodaný náklad, podle našich dat šlo o 10 procent, o něco více rostl počet předplatitelů, roste zájem čtenářů o placený internetový deník EchoPrime a samotný deník Echo24, se kterým jsme začali jako s prvním, má podle oficiálních statistik 1,2 milionu uživatelů měsíčně. Tak jako ostatní média nás ale ruinuje Google a Facebook, který dramaticky snižuje cenu inzerce, a díky tomu požírá celý trh do té míry, že i tak vysoká čísla čtenářů nám stačí jen na pokrytí technických nákladů.

Naše víra se tak opírá o čtenáře, kteří jsou ochotni si Týdeník Echo kupovat nebo předplácet a doporučovat jej lidem, jimž je naše pojetí světa blízké. Právě aktuální vydání našeho časopisu patří k hodně povedeným. Dan Kaiser zaletěl na otočku do Milána, aby tam udělal rozhovor s předním italským sociologem Nandem Pagnoncellim, který osvětluje výsledky parlamentních voleb na Apeninském poloostrově (velké díky patří italskému velvyslanci v Praze Aldovi Amatimu, jenž zprostředkoval spojení), ze zdravotní dovolené se vrátil Martin Weiss se dvěma texty.

První je titulním tématem a popisuje pozadí napjatých vztahů mezi Londýnem a Moskvou, ve druhém se vrací ke knize Ivana Krasteva, s nímž jsme před rokem přinesli rozhovor (ten si můžete najít i na EchoPrime). Proč to nepřiznat, hradní mluvčí byl inspirací k rezonujícímu tématu o pionýrech a Jiří Peňás zavzpomínal, jak to tenkrát bylo a jak to bylo s těmi, kteří mezi jeden a půl milionu organizovaných dětí nepatřili. Stejný autor dodal rozhovor ze Slovenska o Češích, Maďarech, Slovácích, Tisovi a Husákovi. Jako téměř každé vydání se můžete těšit na filmový příspěvek od Ondřeje Štindla. A jako připomínku toho, že někde je ještě hůř, publikujeme text sinologa Martina Hály o upevňování moci nového čínského vůdce. Bude líp. Čtěte Echo.

Z nového čísla Andrej Babiš prošustroval prosperitu. Útlum ekonomiky? Pro ANO nebezpečný začátek konce

Echo týdne: Alžírsko, Bílý dům, kytarista Vondráček ● Komentář: Kdo zaplatí záchranu Paříže ● Rozhovor: Poláci byli sousedi, Němci jen útočníci ● Komentář: Nože nechte doma ● Umění a kritika: Magický Ital v odepřeném městě

Otcem po smrti Má člověk právo na dítě, nebo dítě na rodiče?
Předpokládejte, že někdo o vás ví všechno Abdul Rahman o ochraně identity

/
vydavatel a šéfredaktor

Vystudoval literární vědu na FPF Slezské univerzity v Opavě a masovou komunikaci na FSV UK v Praze. Začínal v regionálním tisku jako kulturní redaktor, od začátku studií v Praze (1994) pracoval jako redaktor Lidových novin. Na jaře roku 1996 nastoupil jako politický reportér do televize Nova. Po dvou letech z televize odchází do vydavatelství Stratosféra, aby založil a vedl svůj první časopisecký projekt, titul Spy. Časopis, který byl koncipován jako politický tabloid, opouští po necelém roce. Pracuje opět pro televizi Nova a v polovině roku 1999 je jmenován ředitelem tisku a PR TV Nova. V červnu 2000 se stává šéfredaktorem časopisu Týden. Za jeho působení se zvedl prodaný náklad časopisu Týden trojnásobně (z 16 200 v roce 2000 na 57 800 v roce 2003), Týden získává ocenění Časopis roku. V roce 2002 zakládá časopis Instinkt a stává se mediálním ředitelem vydavatelství Mediacop. Časopis Instinkt po roce úspěšného vydávání získává ocenění Hvězda roku. Z vydavatelství Mediacop odchází v lednu 2009 do představenstva mediální skupiny MAFRA, kde byl tři roky zodpovědný internetové aktivity skupiny a deník Lidové noviny, jehož byl zároveň šéfredaktorem. V polovině listopadu 2013 z Mafry odchází. Počátkem roku 2014 zakládá vydavatelství Echo Media a.s., která vydává internetový deník Echo24.cz.

Názory Více

Online zprávy Více

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.