1 SUVENÝR Z 2. SV. VÁLKY

Turistka našla dělostřelecký projektil z války, umyla ho a na letišti ukázala celníkům

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Americká turistka vystrašila pracovníky vídeňského letiště, když před ně položila nevybouchnutý dělostřelecký projektil z druhé světové války. Chtěla se jich dotázat, zda si tento „suvenýr“ může vzít s sebou do letadla. Informaci přinesl server Deutsche Welle.

Turistka střelu objevila při cestování po rakouských horách. Podle rakouského deníku Kroner ji odtud vzala do hotelu, kde ji dokonce několikrát umyla, aby si nezašpinila oblečení. Následně se s novým suvenýrem v zavazadle vydala na letiště, odkud si ho chtěla odvézt domů do USA.

Pracovníci letiště okamžitě přivolali pyrotechnickou jednotku, která se postarala o bezpečné odstranění dělostřeleckého projektilu ráže 7,5 cm z letiště. Jeho část se nakonec musela uzavřít pouze na 15 minut. Podle policie naštěstí k žádnému ohrožení přítomných lidí nedošlo.

Čtyřiadvacetiletou americkou turistku obvinili z ohrožení z nedbalosti. Za incident musí zaplatit pokutu 4 000 euro, tedy zhruba 100 000 korun.


Čtěte dále: ČR má více než 28 tisíc dolarových milionářů, jejich počet vzrostl o 11 procent

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.