1 židovský vtip z Kremlu

„To se může stát jen na Krymu.“ Putin se žertem podivil, že Židé nemají peníze na synagogu

, NOVÉ

Témata: , ,

Ruský prezident Vladimir Putin se podivil finanční nouzi, která prý krymským Židům brání v dostavbě synagogy v Sevastopolu. Šéf Kremlu anektovaný poloostrov navštívil při příležitosti pátého výročí jeho násilného připojení k Rusku. „Židé mají problémy s financemi… To se může stát jen na Krymu, děkuji pěkně,“ poznamenal podle agentury RIA Novosti prezident žertem.

Putin se setkal s krymským hlavním rabínem Benjaminem Volfem, který se mu podle ruské agentury svěřil s finančními problémy při stavbě židovské modlitebny. Prezidentovu poznámku „přítomní představitelé veřejnosti hodnotili kladně“, napsala RIA Novosti. Putin pak prohlásil, že židovská komunita významně přispívá k rozvoji Ruska, a vyjádřil přání, aby i na Krymu sehráli Židé pozitivní roli.

Na sociálních sítích si ale ruský prezident vysloužil kritiku. Od stručných odsudků „zmlkni“ a nevybíravých „mišuge“ až po komentáře typu „To je směšné jenom jemu“ nebo „Uhozený vůdce a všichni jeho stoupenci“. Rabín Volf se podle ruských novinářů neurazil.

Nová synagoga má stát v místech, kde nacisté v roce 1941 masově popravovali židovské obyvatele Krymu. Stavba by měla být hotova do konce roku. Putin podle agentury Interfax slíbil, že k jejímu slavnostnímu otevření pozve izraelského premiéra Benjamina Netanjahua.


Čtěte dále: Do 15 let bude třetina Ruska islámská, tvrdí muslimský duchovní

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.