Babiš: ‚Kalousek byl opilý už ve 12 h‘. Ten žalovat nebude

Sprosté pomluvy místo argumentů?

Babiš: ‚Kalousek byl opilý už ve 12 h‘. Ten žalovat nebudeNOVÉ
Domov

Filip Nachtmann

Reagovat na sprosté pomluvy a lži šéfa hnutí ANO Andreje Babiše je pod moji úroveň, řekl ve čtvrtek předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek k Babišovým slovům o tom, že byl při jednání sněmovny opilý. Bránit se nehodlá, jak řekl novinářům, v jeho prospěch svědčí záznamy z jednání sněmovny i z diskuzí v médiích. Spor tak tentokrát neskončí pokutou jako před několika lety, kdy Kalouska obvinil tehdejší poslanec David Rath.

Středeční sněmovní souboj o daňovou podporu biopaliv má pokračování. Ministr financí a šéf ANO Andrej Babiš si ve čtvrtek postěžoval, že mu opozice v čele s Kalouskem bere čas na ministerskou práci. Snahu TOP 09, ODS, a hnutí Úsvit, které chtějí vyvolat hlasování o nedůvěře vládě, má pouze za další zdržování. A kvůli vyhrocené diskuzi o biopalivech zaútočil na Kalouska. že je Kalousek opilý napsal již ve středu na Twitter ministr zemědělství Marián Jurečka (KDU-ČSL).

Čtěte také: ‚Kolosální vláda oligarchy‘. Bude se hlasovat o nedůvěře kabinetu

„Musím podpořit pana Jurečku. Považuji za skandální, že opilý poslanec Kalousek – on byl opilý už ve 12 hodin, když jsem vedle něho seděl…lhal, urážel nás, říkal, že jsme zkorumpovali koaliční partnery a takovéto sprosťárny. Že byl opilý, to každý věděl. On je opilý permanentně,“ prohlásil Babiš.

Ten svými výroky přesáhl vyjádření někdejšího poslance Davida Ratha, který Kalouska nařkl z opilosti v roce 2010. Své tvrzení ale neměl jak dokázat a od mandátového a imunitního výboru dostal desetitisícovou pokutu.

Babiš se ale případného postihu nijak neobává. „Nevím, čeho bych se bál. Nechť mi dají pokutu, já s tím problém nemám,“ dodal s tím, že by Kalousek měl před každým svým vystoupením dýchat do alkoholtesteru.

Čtěte také: ‚Jste korupčníci!‘ ‚Táhne to z něj.‘ Biopaliva zažehla přestřelku

Kalousek Babišovo nařčení odmítl se slovy, že na něj nechce nijak zvlášť reagovat, protože je to pod jeho úroveň. A stejně jako po slovech ministra zemědělství Jurečky potvrdil, že se neplánuje obracet na mandátový a imunitní výbor.

„Byl jsem přes den v Poslanecké sněmovně, poté jsem mluvil do Radiožurnálu, večer jsem diskutoval v Událostech, komentářích. Celý den si z jakéhokoliv videozáznamu může kdokoliv ověřit, jestli jsem byl, či nebyl pod vlivem. Tam, kde chybějí argumenty, nastupují sprosté pomluvy,“ uzavřel celou věc Kalousek.