1 Sprosté pomluvy místo argumentů?

Babiš: ‚Kalousek byl opilý už ve 12 h‘. Ten žalovat nebude

, NOVÉ

Témata: ,

Reagovat na sprosté pomluvy a lži šéfa hnutí ANO Andreje Babiše je pod moji úroveň, řekl ve čtvrtek předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek k Babišovým slovům o tom, že byl při jednání sněmovny opilý. Bránit se nehodlá, jak řekl novinářům, v jeho prospěch svědčí záznamy z jednání sněmovny i z diskuzí v médiích. Spor tak tentokrát neskončí pokutou jako před několika lety, kdy Kalouska obvinil tehdejší poslanec David Rath.

Středeční sněmovní souboj o daňovou podporu biopaliv má pokračování. Ministr financí a šéf ANO Andrej Babiš si ve čtvrtek postěžoval, že mu opozice v čele s Kalouskem bere čas na ministerskou práci. Snahu TOP 09, ODS, a hnutí Úsvit, které chtějí vyvolat hlasování o nedůvěře vládě, má pouze za další zdržování. A kvůli vyhrocené diskuzi o biopalivech zaútočil na Kalouska. že je Kalousek opilý napsal již ve středu na Twitter ministr zemědělství Marián Jurečka (KDU-ČSL).

Čtěte také: ‚Kolosální vláda oligarchy‘. Bude se hlasovat o nedůvěře kabinetu

„Musím podpořit pana Jurečku. Považuji za skandální, že opilý poslanec Kalousek – on byl opilý už ve 12 hodin, když jsem vedle něho seděl…lhal, urážel nás, říkal, že jsme zkorumpovali koaliční partnery a takovéto sprosťárny. Že byl opilý, to každý věděl. On je opilý permanentně,“ prohlásil Babiš.

Ten svými výroky přesáhl vyjádření někdejšího poslance Davida Ratha, který Kalouska nařkl z opilosti v roce 2010. Své tvrzení ale neměl jak dokázat a od mandátového a imunitního výboru dostal desetitisícovou pokutu.

Babiš se ale případného postihu nijak neobává. „Nevím, čeho bych se bál. Nechť mi dají pokutu, já s tím problém nemám,“ dodal s tím, že by Kalousek měl před každým svým vystoupením dýchat do alkoholtesteru.

Čtěte také: ‚Jste korupčníci!‘ ‚Táhne to z něj.‘ Biopaliva zažehla přestřelku

Kalousek Babišovo nařčení odmítl se slovy, že na něj nechce nijak zvlášť reagovat, protože je to pod jeho úroveň. A stejně jako po slovech ministra zemědělství Jurečky potvrdil, že se neplánuje obracet na mandátový a imunitní výbor.

„Byl jsem přes den v Poslanecké sněmovně, poté jsem mluvil do Radiožurnálu, večer jsem diskutoval v Událostech, komentářích. Celý den si z jakéhokoliv videozáznamu může kdokoliv ověřit, jestli jsem byl, či nebyl pod vlivem. Tam, kde chybějí argumenty, nastupují sprosté pomluvy,“ uzavřel celou věc Kalousek.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.