Facebook obnovil stránku IvČRN. Ale funguje bez Konvičky

ANTIISLAMISTÉ NA INTERNETU

Facebook obnovil stránku IvČRN. Ale funguje bez KonvičkyNOVÉ
Ilustrační snímek. Foto: Reprofoto: Facebook/Islám v České republice nechceme
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Společnost Facebook obnovila stránku iniciativy Islám v České republice nechceme (IvČRN), kterou před 11 měsíci zablokovala. Stránka je nyní zpět i se všemi 160 tisíci příznivci, které měla v době zablokování. Facebook přitom tento týden zablokoval jinou stránku iniciativy, která měla „jen“ 73 tisíc příznivců. Proč společnost jednu stránku zablokovala a druhou obnovila není zřejmé.

Původní stránka iniciativy IvČRN, kterou aktuálně sleduje 160 367 uživatelů, byla zablokována letos v lednu. Následujících 11 měsíců to vypadalo, že z internetu definitivně zmizí. Nyní se ale na Facebooku objevila znovu i se všemi původními příznivci.

Obnovení zablokované stránky působí poněkud zvláštně. V ten samý den, kdy byla původní stránka obnovena, totiž Facebook zablokoval jinou stránku iniciativy IvČRN. Ta vznikla v lednu po zablokování původní stránky a v době smazání měla přes 73 tisíc „lajků“.

Iniciativa pokračuje bez Konvičky

Samotní antiislamisté tvrdí, že jim Facebook nesdělil, proč jim jednu stránku smazal a druhou obnovil. Pouze prý podali žádost o obnovení původní stránky a sociální síť jim z nějakého důvodu vyhověla.

Odpůrci islámu zároveň upozorňují, že nově už nespolupracují s původním lídrem iniciativy IvČRN Martinem Konvičkou. Důvodem jsou Konvičkovy nevybíravé výroky na adresu muslimů, kvůli kterým na něho už dříve přišlo trestní oznámení (Konvička na internetu v minulosti hovořil například o namletí muslimů do masokostní moučky). Serveru Echo24.cz to řekl zdroj zevnitř iniciativy.

Facebook oficiálně nesděluje, proč maže jednotlivé stránky. O důvodech, které tento týden vedly ke smazání stránky IvČRN se 73 tisíci příznivci tedy lze jenom spekulovat.

Skončila v ohrožení života

Odpůrci iniciativy tvrdí, že za to může případ Češky, která na internetu sháněla ubytování pro Afghánce. Její příspěvek totiž sdílela iniciativa IvČRN a lidé v diskusi jí začali dosti nevybíravě nadávat a vyhrožovat. Na internetu rovněž začaly kolovat její osobní údaje včetně telefonního čísla a adresy.

Naproti tomu příznivci iniciativy tvrdí, že jim Facebook smazal stránku kvůli tomu, že sdíleli video zachycující brutální útok, ke kterému došlo koncem listopadu v Berlíně. Ve videu muž tmavší pleti skopne ze schodů nic netušící ženu. Ta podle německého deníku Bild po útoku skončila v ohrožení života.

Na Facebooku je zakázané sdílení příspěvků, které obsahují: přímé výhrůžky, sebepoškozování, šikanu a obtěžování, útoky na veřejně známé osobnosti, kriminální činnost nebo sexuální násilí a zneužívání.

Čtěte také: Facebook zablokoval stránku Islám v České republice nechceme

Novinář nahlásil stránku IvČRN. Pak se objevil na gay seznamce

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov
×

Podobné články