Pražský radní chce zakázat prodej alkoholu po desáté večer

Pražský radní chce zakázat prodej alkoholu po desáté večerNOVÉ
Alkohol - Ilustrační foto Foto:

Foto: Shutterstock

Domov

Zákaz alkoholu v Praze

Echo24

Časy, kdy bylo možné zakoupit v centru Prahy lahev alkoholu bez větších obtíží možná brzy skončí. Radní Jan Wolf (Trojkoalice) by rád zavedl novou vyhlášku, která by zakazovala prodej alkoholu po 22. hodině mimo restaurace.

Podle Wolfa a některých jeho kolegů, se snadná dostupnost levného alkoholu v kombinaci se zavedení protikuřáckého zákona projevuje nepřijatelným nárůstem hluku v centru města a v některých jeho částech se tak dle radních již nedá nadále bydlet. O vyhlášce budou radní diskutovat v průběhu léta. Informoval o tom server ihned.cz.

Přestože jasnou představu o znění vyhlášky radní Wolf ještě nemá, pokládá rušení nočního klidu spojeného s konzumací alkoholu za problém s vysokou prioritou. „Jestli je nějaký problém v Praze, tak je to ruch a alkohol. Největším nešvarem je nákup levného a dostupného alkoholu po 22. hodině,“ cituje Wolfa server ihned.cz. O vyhlášce tak chce radní začít jednat ještě během tohoto léta. Pokud by se ukázalo, že jeho vizi pro noční Prahu bez alkoholu sdílí i jeho kolegové, začalo by se dle slov Wolfa s přípravou konkrétního znění vyhlášky.

Jan Wolf by si přál vyhlášku schválit co nejdříve, připustil však, že se proces schvalování může zdržet. „Obecně pro tyhle návrhy podpora je. Samozřejmě teď je problém, že jsou volby. Když uvidím, že v tuto chvíli pro to není úplně vhodná doba, tak s tím počkám na období po říjnových volbách. Proto chci nejdřív zjistit, jak se k tomu staví kolegové. Když budou radní většinově pro, tak o tom začneme vážně diskutovat,“ řekl radní Wolf. Není tak jisté zda se podaří docílit toho, aby byla vyhláška platná již příští turistickou sezonu, jak by si Wolf přál.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Primátorka Prahy Adriana Krnáčová (ANO) však k vyhlášce chová spíše antipatie. „Jde o další regulaci, jako bychom jich už neměli dost. Jakoukoliv regulaci je potřeba dělat na základě vyhodnocení dat, která v případě tohoto návrhu neexistují. Nemyslím si, že se jedná o krok správným směrem,“ vyjádřila se Krnáčová pro ihned.cz.

Více čtěte zde: Praha neví, co s kuřáky na ulicích. ODS má řešení

Nechlastat, nežvanit, makat. Začátek nové politiky

Boj s alkoholem v Rusku. Vláda zvažuje „suché víkendy“

Související články