Mia Farrowová na Twitteru ocenila Havla a kritizovala Zemana

Hollywoodská herečka proti Zemanovi

Mia Farrowová na Twitteru ocenila Havla a kritizovala ZemanaNOVÉ 1
Svět
Echo24
Sdílet:

Dokonce i americká herečka Mia Farrowová a bojovnice za lidská práva komentovala na Twitteru situaci v Česku během úterních bouřlivých oslav 17. listopadu. ,,Daleko, daleko od Havla,“ napsala na tuto sociální síť a tweetovala dva příspěvky odkazující na negativní postoj prezidenta Miloše Zemana vůči uprchlíkům a islámu.

Mia Farrowová uveřejnila svůj příspěvek v úterý v podvečer. Ihned se k němu začaly vyjadřovat desítky uživatelů, mezi nimi mnoho Čechů. Ti většinou napsali „Zeman není náš prezident“, ,,Zeman nemluví za většinu Čechů“ nebo ,,Stydíme se za něj“.

Sedmdesátiletá herečka reagovala na tweety Andrewa Stroehleina, evropského ředitele pro média lidskoprávní organizace Human Rights Watch. Ten zveřejnil dva příspěvky. Na první fotografii je bílý lampion s logem Bloku proti islámu. K této fotce připojil Stroehlein odkaz na internetové publicistické periodikum Britské listy, který o projevu Zemana na pražském Albertově publikoval anglický článek. ,,Český prezident & šéf nenávistné skupiny, která je na vzestupu, společně zpívají státní hymnu: protiuprchličtí spojenci,“ napsal Stroehlein.

V druhém příspěvku uveřejnil Stroehlein fotografii, na níž je zachycen prezident Zeman po boku Martina Konvičky, předsedou Bloku proti islámu. ,,Český prezident & nechvalně proslulý šéf nenávistné skupiny “Islám v České republice nechceme“ společně zpívají státní hymnu,“ okomentoval zase tento příspěvek.

Mia Farrowová byla několikrát nominována na Oscara. Hlavní ženskou hrdinku ztvárnila například v snímku Rosemary má děťátáko, ve filmu John a Mary, Velký Gatsby a Svatba. Herečka byla dvakrát vdaná: Poprvé za slavného zpěváka Franka Sinatru, podruhé za André Previna, skladatele a dirigenta, několikanásobného držitele Oscara a Grammy. Mezi její životní partnery patřil i režisér Woody Allen, s nímž dvanáct let žila a v jehož filmech se objevovala. Allen se později oženil s adoptivní dcerou Farrowové.

Čtěte také: Nehoráznost, hanba, pošlapání Listopadu. Politici kritizují Zemana

Sdílet:

Hlavní zprávy

svet
×

Podobné články