Drahé oblečení? Jen máš málo peněz. Youtuber ponížil svého fanouška, zlobí se český internet

Drahé oblečení? Jen máš málo peněz. Youtuber ponížil svého fanouška, zlobí se český internetNOVÉ
Taras Anatolievich Povoroznyk, známý jako Tary Foto:

REPROFOTO: Youtube / Tary

Domov

Kontroverze na českém internetu

vt Echo24

Český internet rozbouřil další přešlap populárního influencera. Youtuber Taras Povoroznyk, známý spíše jako „Tary“, se stal terčem kritiky za to, že veřejně urazil malého chlapce. Toho zajímalo, proč má Tary tak drahé oblečení, které prodává jako reklamní předměty. „Nemám drahé oblečení, jen ty máš málo peněz,“ odvětil 26letý youtuber s ukrajinskými kořeny. Jeho chování odsoudili další čeští tvůrci i organizátoři festivalu Utubering. 

Ke kontroverznímu výroku došlo během živého vysílání z parkourového workshopu, který Povoroznyk za poplatek občas pořádá. „Proč máš tak drahý oblečení?“ ptá se chlapec ve videu, které již zhlédly desítky tisíc lidí. „Já nemám drahé oblečení, jen ty máš málo peněz,“ odpověděl Povoroznyk, kterého na YouTube odebírá téměř přes 715 tisíc lidí. 

Kritické reakce na sebe nenechaly dlouho čekat, youtuber ovšem své chování vůči jednomu ze svých mladých fanoušků zpočátku nepovažoval za nikterak pohoršující. „Už nevím, co mám říkat nebo co říkat nesmím. Myslím to ze srandy. Nevím, jestli znáte slovo humor,“ vyjádřil se Povoroznyk na svém Instagramu, kde ho sleduje dalších 400 tisíc lidí. Jeho obhajoba ale jenom rozdmýchala oheň v youtuberské komunitě.

Řada jeho kolegů z branže Povoroznykovo chování odsuzuje a připomíná mu, že coby člověk s velkým vlivem na děti má na triku také zodpovědnost za své chování. Slovní ponížení chlapce před zraky internetového publika je podle mnohých zcela nepřijatelné. „A dnes si, milé děti, ukážeme parkourový skok na morální dno,“ zareagoval třeba youtuber Kovy. 

Na kontroverzi kolem Povoroznyka zareagoval i pořadatel festivalu Utubering. „To je absolutní strop a porušení toho, co by měl Utubering plnit. My dáváme jasně najevo, že tohle na Utuberingu rozhodně nechceme,“ napsal na Facebook ředitel festivalu Lukáš Dejl, který tím potvrdil, že se „Tary“ na akci neobjeví. Zároveň vyzval chlapce z videa, aby se přihlásil o lístky zdarma.

Mluvě o cenách Povoroznykových reklamních předmětů, i ty jsou dlouhodobým tématem českého internetu. Klasické tričko s ilustrací stojí okolo 500 korun, zatímco malá (a dle mnohých nikterak kvalitní) plastová figurka Taryho stojí přes 1500 korun. Za týdenní parkourový workshop si fanoušci zaplatí téměř 7 tisíc korun.

A není to první kontroverze, která doprovází tohoto influencera. Vloni v prosinci se vydal na silnici se svým novým autem Audi A7 a rovnou ze své svého výletu natočil video, v němž porušil hned několik dopravních předpisů a ohrožoval další účastníky provozu svou nezodpovědnou a nebezpečně rychlou jízdou. Po obrovské vlně kritiky ze strany kolegů z branže i samotných diváků nakonec své video smazal z kanálu. Než se tak stalo, záznam se dočkal stovky tisíc zhlédnutí. 

Povoroznyk také schytává kritiku za to, že nepřiznává sponzorovaný obsah a neoznačuje product placement ve svých videích. 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Nejmladší miliardářka všech dob. Kylie Jennerová sesadila z trůnu Marka Zuckerberga

Krásný ztráty live oznamují další jména. S Michalem Prokopem si zazpívá i David Koller

Související články