3 Drsný útok v Austrálii

Krajta málem uškrtila batole. Jeho děda musel v boji s ním useknout hadovi hlavu

AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

Dramatické chvíle prožila matka dvaadvacetiměsíčního chlapce, jehož napadla krajta, a to přímo na pozemku jejich rodinného domu ve městě Julatten na severovýchodě Austrálie. Čtyřmetrový plaz batole pokousal a začal se kolem něj obtáčet. Byl by jej uškrtil, nebýt toho, že dědeček dítěte začal hada bodat a nakonec mu usekl hlavu. O incidentu, k němuž došlo 13. října, informovala nyní australská mutace televize ABC.

Malý Naish a jeho tříletá sestra Evie-Blue si spolu hráli na verandě domu, když jejich matka Amanda Rutlandová zachytila periferním pohledem vyděšenou reakci své dcery. „Podívala jsem se jejím směrem. Couvala z místa, kde byl Naish. Říkala jsem si, že je to trochu zvláštní. Vyskočila na stůl a první věc, která mi v tu chvíli přišla na mysl, byl had,“ uvedla matka. 

Amanda Rutlandová se okamžitě rozběhla svému synovi na pomoc. Krajta ametystová (morelia amethistina) ho pokousala na paži a omotávala se kolem něj. Žena upozornila křikem svého otce Ronalda a oba se bezvýsledně pokoušeli hada od chlapce odtrhnout. „Had se mu obtočil okolo ruky a kousal ho, tak jsem popadl jeho hlavu a 15 sekund ji drtil. Nic to s ním neudělalo a ještě se začal ovíjet okolo mé paže,“ popsal průběh dědeček. 

„Musel jsem něco udělat, tak jsem ho začal bodat nožem podél jeho páteře. Trvalo asi čtyři nebo pět bodnutí, než si uvědomil, co se děje, a pustil se,“ sdělil Ronald Rutland. „Nebylo jak ho odtrhnout, byl to prostě jeden obrovský sval,“ řekla jeho dcera. Rutland musel dokonce plazovi odseknout hlavu, aby se okolo něj konečně přestal obtáčet. 

Přivolaní lékaři malému Naishovi nalezli dvě kousnutí na předloktí a jedno další na paži. Chlapce převezli do nemocnice. Podle Amandy Rutlandové se od té doby z ošklivého zážitku zotavil. „Nijak ho to nezasáhlo, kromě jizev na paži, ale ty se jistě zahojí.“

Čtěte také: Záhady kolem mamby zelené. Plánovala majitelka hada nezvyklou sebevraždu?

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.