1 Hokej a televize

Na hokej si dnes přivstalo půl milionu lidí. Výsledek je potěšil

, NOVÉ

Na přenos čtvrtfinálového zápasu českých hokejistů s Američany na olympiádě v Pchjongčchangu na ČT Sport si dnes ráno od 4:10 hodin přivstalo zhruba půl milionu lidí. Ze všech diváků u obrazovek jich 84 procent sledovalo právě tento zápas. Vyplývá to z údajů České televize.

Podle mluvčí ČT Karolíny Blinkové vidělo první dvě třetiny a 12 minut ze třetí třetiny průměrně 486.000 lidí. Za zbytek zápasu včetně nájezdů, kde mohla být sledovanost výrazně vyšší, zatím nejsou data, protože spadají do dnešního měření, které bude vyhodnocené až ve čtvrtek.

V porovnání se čtvrtfinále s USA v japonském Naganu před 20 lety byla sledovanost méně než poloviční. Zápas ale tehdy začínal o zhruba dvě a půl hodiny později, kdy bývá běžně vzhůru daleko více lidí. Podíl na sledovanosti byl téměř 86 procent.

Češi v normální hrací době remizovali s týmem USA 2:2 a po samostatných nájezdech vyhráli 3:2. V semifinále je v pátek čeká tým Ruska. Tento zápas už nebude v nočních hodinách.

Čtěte také: Vítězství! Obrovské drama s penaltami rozhodl český brankář

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.