1 Týdeník Echo

Týdeník Echo: Popelnice Evropy, co s Národní galerií a 40 stran o autech

NOVÉ

Témata:

V bohaté nabídce nového čísla Týdeníku Echo je mimo jiné rozhovor Daniela Kaisera se soudcem Josefem Baxou o aktuální kondici české justice, analýza Lenky Zlámalové Když se pragmatičtí kapitalisté podvolí aktivistům nebo rekapitulující článek Ondřeje Šmigola o českém zapojení do vesmírného výzkumu (Remek, Krtek a kdo po nich?).

Titulním tématem, ilustrovaným snímkem nevábně vyhlížející vaničky s porcovaným masem ze supermarketu, je kvalita potravin na českém trhu. Přesnými čísly podložený text Vojtěcha Šeligy připomíná, že „zásadním tématem Andreje Babiše v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu je kvalita potravin. Společně s dalšími politiky vytváří představu, že za špatnou kvalitu potravin na českých talířích může především Brusel. ,Jo, jsme pro ně popelnice Evropy,‘ prohlašuje premiér a nepřímý majitel firmy, která patří mezi největší producenty potravin v republice. Jednu skutečnost však pravidelně zapomíná zmínit. Popelnicí Evropy se Česko stalo i kvůli potravinám, které pravidelně opouštějí brány továren Agrofertu, tedy firmy spadající do jeho svěřenského fondu. Nejde jen o pouhý dojem, dokazují to i testy nezávislé spotřebitelské organizace dTest, kde potraviny Agrofertu opakovaně propadají. Jeho uzeniny například spotřebitele klamou o množství použitého masa a našly se i potraviny zdraví nebezpečné kvůli výskytu salmonely“.

Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) na sebe upozornil zatím dvakrát. Poprvé jako „kmotr“ knihy komunistického poslance Grebeníčka o římskokatolické církvi, podruhé odvoláním dvou ředitelů významných kulturních institucí. O Jiřím Fajtovi a Národní galerii rozpráví v Salonu Týdeníku Echo Jiří Peňás se svými hosty, jimiž jsou Magdalena Juříková, kunsthistorička, ředitelka Galerie hl. m. Prahy, Marie Rakušanová, kunsthistorička z Ústavu pro dějiny umění FF UK, Vít Havránek, kunsthistorik, šéf Tranzit.cz, a Jan Skřivánek, kunsthistorik, šéf Art+Antiques.

Velká příloha tohoto čísla je věnována automobilům, budoucnosti automobilového průmyslu, rozvoji elektromobility a souvisejícím otázkám. Čtyřicet stran analýz, tipů i otázek. 

Týdeník Echo

od 1099 Kč

Tištěný Týdeník Echo věnuje velkou pozornost politickým a společenským událostem, historii, literatuře, filmu a kultuře obecně.

Více info

EchoPrime

od 249 Kč

Vychutnejte si neomezený přístup k prémiovému obsahu určenému pouze předplatitelům, který nemá na českém internetu obdoby

Více info

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.