Na Fundliftu můžete investovat do ticha

Inovace v akustice kanceláří

Na Fundliftu můžete investovat do tichaNOVÉ 3
Ekonomika

Obchodník s tichem. I tak se dá charakterizovat SilentLab, česká firma, která dodává komplexní akustická řešení do kanceláří. Díky kombinaci know-how v oboru akustiky a vlastní výroby firma dodává unikátní designový akustický nábytek, který nejen akusticky, ale i esteticky dotváří příjemné pracovní prostředí v každé kanceláři. Nově chce SilentLab na Fundliftu získat od investorů 1,5 milionu Kč výměnou za tříleté dluhopisy s ročním úrokem 6,75 %. Peníze chce investovat zejména do marketingových a obchodních aktivit, které umožní rychlejší expanzi na zahraniční trhy.

Ticho a klid při práci je nedostatkové zboží. Takový poznatek získali Jaroslav Vendl a Petr Konečný, kteří před 3 lety založili jednoho z největších výrobců kancelářských příček VERTI s.r.o. Během svého podnikání navštívili spoustu kancelářských prostor, kde si nešlo nevšimnout hlučnosti a mnoha rušivých vlivů. Hluk je přitom jednou z hlavních příčin nespokojenosti a ztráty produktivity na pracovišti. Vědci tvrdí, že lidské uši jsou „stále ve střehu“, a my tudíž nevědomky posloucháme a analyzujeme zvuky pozadí. Hladina zvuku může mít na člověka fyzický, fyziologický i psychologický účinek, ovlivňuje tak naše zdraví, pohodu, duševní stav i výkon. Proto se Jaroslav a Petr spojili s odborníkem na akustiku Janem Kaňkou a společně se pustili do mise zpříjemňování pracovních prostředí v kancelářích.

Ve světě jsou akustická řešení obrovským trendem a mnohdy už i standardem, na českém trhu je přemýšlení o této problematice teprve v počátcích. SilentLab je tedy v podstatě průkopníkem na trhu v České republice a na Slovensku. Firma se zabývá poradenstvím v oblasti interiérové akustiky a snižování hluku. Své znalosti a zkušenosti uplatňuje při designu vlastních akustických výrobků,  klientům pak nabízí komplexní služby od návrhů akustických opatření až po samotnou instalaci. Mezi produkty SilentLabu patří akustické stěnové i stropní obklady, taburety a paravány, které snižují hluk v kanceláři a zvyšují srozumitelnost. Velkým trendem jsou i mikrokanceláře, tedy malé, akusticky odhlučněné prostory pro konferenční hovory nebo nerušenou práci.

Financování na Fundliftu firma poptává pro marketingové účely, zejména pro účast na chystaném veletrhu v Německu, který se uskuteční v říjnu 2018. „Účast a prezentace na západoevropském veletrhu má pro nás dva zásadní rozměry. Jeden z nich je samozřejmě obchodní, kde bychom chtěli najít zajímavé partnery. Druhý rozměr je spíše osobní, kdy chceme ukázat nejen SilentLab, ale zároveň i Českou republiku jako zemi, ve které se rodí skvělé nápady a myšlenky s obrovskou přidanou hodnotou a která není jen montovnou Evropy,“ říká Jaroslav Vendl, jeden ze spolumajitelů společnosti.