Ve čtvrtek se zřejmě otevřou další obchody, řekli Babiš s Prymulou

Ve čtvrtek se zřejmě otevřou další obchody, řekli Babiš s PrymulouNOVÉ
Ilustrační foto Foto:

Foto: Shutterstock

Domov

Znovuotevření obchodů

Echo24

Vláda by mohla od čtvrtka povolit otevření obchodů s pracovními oděvy, dětským textilem, kočárky a autosedačkami, papírnictví, prodejny a opravny obuvi, hobbymarkety a železářství. V rozhovoru pro Českou televizi to dnes uvedl premiér Andrej Babiš (ANO).

Zpřístupnit chce vláda také některá veřejná sportoviště, na kterých by lidé při sportu nemuseli mít roušky. Mělo by jít například o sportoviště pro cyklistiku, běh, in-line brusle, skateboarding, tenis, sportovní střelbu nebo kanoistiku. Zároveň by ale v těchto areálech bylo uzavřeno zázemí v podobě šaten nebo toalet.

Uvolnění ovšem budou doprovázet přísnější hygienická opatření, jako je například odstup dva metry, aktivní zásahy proti shlukování zákazníků, pravidla pro dezinfekci nebo měření teploty pracovníků před každou směnou.

Premiér ale upozornil, že se na tom ještě musí v pondělí shodnout vláda. Zároveň uvolnění bude podmíněno souhlasem epidemiologů na základě středečních výsledků statistik šíření koronaviru. "Budeme na vládě projednávat možnosti rozvolnění některých opatření, ale zároveň zpřísnění podmínek," uvedl.

Souhlasí i Prymula

Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula v DVTV premiérova slova potvrdil a uvedl, že postupně by mělo dojít k rozvolňování nařízených opatřeních a lidé by se brzy měli vracet do práce. „Lidé, kteří jsou práceschopní a kteří normálně pracovali, tak by se měli vracet do svých profesí a normálně pracovat,“ řekl Prymula a dodal, že ve hře je i otevření některých venkovních sportovišť jako například stadiony či tenisové kurty.

Podle Prymuly se také brzy otevřou hranice. Země ale nejspíš budou rozděleny na tzv. bezpečné a nebezpečné, tak jak tomu bylo na počátku pandemie. Ti, co se navrátí z tzv. nebezpečné země, půjdou do karantény.

Foto:

EchoPrime

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Babiš: Vláda chce znovu otevřít papírnictví, obchody s obuví a některá sportoviště

Související články