1 Benátské kanály bez vody

VIDEO: Benátky bez vody. Kanály vyschly, gondoly uvázly v bahně

NOVÉ

Témata: ,

Proslulé benátské kanály vyschly, gondoly leží na bahnitém dně. Město, které několikrát do roka čelí povodním, je nyní na suchu. Tento fenomén zasáhl město už několikrát, tentokrát však s nebývalou silou.

Současný stav Benátek zapříčinilo hned několik faktorů. Chladná zima, vysoký tlak ovlivněný nedávným modro-rudým superúplňkem a samozřejmě malé srážky. Podle meteorologických informací v oblasti už nepršelo více než pět týdnů. Hladina vody klesla až 70 cm pod průměr.

Benátky se obvykle potýkají s opačným problémem. Ročně dochází až k pěti povodním. Ani stav sucha však není v italském městě novinkou. Kanály bez vody mohli turisté vidět i v roce 2015 a 2016.

 


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.