2 Požár v Dalově

Tragická dětská hra v azylovém domě na Olomoucku. Vzniklý požár nepřežilo dítě

NOVÉ

Témata: , ,

Příčinou čtvrtečního požáru azylového domu pro matky či otce s dětmi v Dalově na Olomoucku, při kterém zemřelo jedno dítě a další člověk se zranil, byla zřejmě dětská hra s ohněm. Požár způsobil škodu za zhruba čtyři miliony korun. Hasiči z hořícího domu s devíti byty ve čtvrtek odpoledne evakuovali 20 lidí. Polovina klientů azylového domu musela být provizorně ubytována ve Šternberku.

„Při tragickém požáru v Dalově zemřela jedna osoba a bohužel se jednalo o nezletilé dítě,“ řekla policejní mluvčí Irena Urbánková. Uvedla, že vyšetřovatelé hasičů a policie dopoledne důkladně prohlédnou místo požáru a poté bude oficiálně oznámena příčina požáru. Z denního hlášení Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR vyplývá, že příčinou požáru byla zřejmě dětská hra s ohněm a materiální škoda je čtyři miliony korun.

Požár azylového domu v Dalově byl nahlášen ve čtvrtek krátce po 15:00. Na místě zasahovalo sedm hasičských jednotek, kterým se podařilo oheň zlikvidovat v podvečer.

Hasiči po příjezdu zjistili, že požár zasáhl střechu a podkrovní prostor domu. „Celý objekt byl však zakouřen. Při provedeném průzkumu hasiči uvnitř objektu objevili jednu osobu bez známek života, další osoba byla při požáru zraněna,“ řekla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Deset evakuovaných lidí bylo umístěno do podobných zařízení v okolí, pro zbylých deset bylo zřízeno provizorní ubytování ve sportovní hale ve Šternberku. Hasiči jim ze svého skladu přivezli lehátka, přikrývky a další základní potřeby. Na místo dorazil i psycholog a pracovníci charity.

Pomoc organizuje také šternberská radnice, které azylový dům patří. Evakuovaným lidem přivezla například oblečení a jedná o zajištění náhradního ubytování. „Lidé se do zařízení vrátit nemůžou. Zhruba polovina bytů je požárem poškozena,“ řekla ČTK mluvčí šternberské radnice Irena Černocká.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: V Dháce vzplanul dům plný hořlavin. Požár si vyžádal nejméně 70 obětí


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.