1 Mamba zelená v Praze

Zemřela žena, kterou kousla smrtelně nebezpečná mamba

, NOVÉ

Témata:

Třicetiletá žena, kterou v pražských Hlubočepech uštkla mamba zelená, zemřela. Informaci České televize deníku Echo24 potvrdil mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Filip Brož. Podle něj však příčina jejího úmrtí nesouvisí s hadím kousnutím.

Podle mluvčího už do nemocnice ženu převezli s několika zdravotními potížemi, mezi nimiž byla například zástava krevního oběhu. „Paní měla více komplikací,“ řekl Brož. „Už minulý týden jí bylo hned po příjezdu podáno hadí antisérům. Tam to vykázalo znaky, že to antisérum zabralo, takže už týden a půl jsme to nepovažovali za problém,“ dodal. Přesnou příčinu ženiny smrti specifikovat nechtěl. 

Smrtelně jedovatý had unikl z domu v Hlubočepech minulý týden, žena byla patrně jeho majitelka. Had se poté dostal do nedaleké zahrádkářské osady, kde ji ze stromu sundal pracovník pražské zoologické zahrady. Velkého hada nalezl ve středu i muž na pražském sídlišti Nové Butovice. Přivolaní strážníci zjistili, že šlo o mrtvou krajtu. V Kauflandu v Orlové se zase v pátek našla užovka.

Čtěte také: Mamba, která utekla v Praze, je asi z odchytu. Možná přežije, říká herpetolog

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.